MFK Zemplín na Horehroní neuspel

Futbalistom MFK Zemplín Michalovce sa minulý víkend nedarilo, keď na ihrisku lídra súťaže ŽP Šport Podbrezová prehrali 0:2 (0:2). Pred posledným jesenným kolom sú Michalovčania na siedmom mieste tabuľky. V poslednom jesennom kole privítajú zverenci trénera Alberta Rusnáka v sobotu o 17.30 na svojom trávniku celok Dolného Kubína, ktorý vedie bývalý lodivod MFK Zemplín Ladislav Molnár.

Horší po všetkých stránkach

Michalovčania sa potom, čo z prvého miesta po 17. kole zosadili Dunajskú Stredu, chystali to isté vyparatiť aj Podbrezovej. Po prehre 0:2 na ich trávniku sa im to však nepodarilo a v tabuľke Michalovčania klesli na siedme miesto. Domáci futbalisti o svojej výhre rozhodli už v prvej polovici duelu, keď gólmi Vaščáka a Tubonemiho išli do druhého polčasu s dvojgólovým náskokom. „O našej prehre rozhodlo viacero faktorov. Celkovo si však myslím, že domáci boli lepším družstvom po všetkých stránkach. Či už to bol dôraz v šestnástke, alebo celkový prejav. Myslím si, že ich víťazstvo bolo zaslúžené,“ potvrdil kvality lídra súťaže obranca MFK Zemplín Michal Vanák. „Inkasované góly vyplynuli z našich chýb, ktoré domáci skúsení hráči potrestali. Tréner nás ešte počas prestávky nabádal k tomu, aby sme zmobilizovali sily a skúsili s výsledkom niečo urobiť. Žiaľ, nepodarilo sa,“ dotkol sa ešte sobotňajšieho zápasu ľavý bek MFK Zemplín.

S jeseňou sa chcú rozlúčiť výhrou

Druholigovým futbalistom ostáva odohrať do konca jesennej časti ešte devätnáste kolo. V ňom Michalovčania v sobotu o 17.30 na svojom trávniku privítajú celok Dolného Kubína. Práve tento tím vedie bývalý lodivod MFK Ladislav Molnár a v jeho prvom zápase na lavičke tohto tímu, jeho zverenci porazili práve Michalovčanov 3:1. O víťazstve domácich vtedy rozhodlo, aj podľa tréner Rusnáka, školácke vylúčenie Čarnotu už z 27. minúty.  „Pokiaľ si dobre spomínam, všetky tri góly sme dostali po štandartkách. Inak to bol v poli vyrovnaný zápas. Skrátka, prehrali sme 1:3 a teda máme tomuto súperovi čo vracať,“ vyjadril sa k prehre s najbližším súperom Vanák, ktorý v tomto stretnutí odohral pre zranenie iba pätnásť minút. „Ide o súpera, ktorý hrá jednoduchý, účelný futbal. Hrá proste to, načo má. Je to nevyspytateľný súper, ktorý môže zdolať každého, no môže aj s každým zakopnúť. Rozhodne teda nečakám ľahký zápas. Aj napriek tomu, sa chceme pred domácim publikom s jesennou časťou rozlúčiť výhrou,“ dodal na záver michalovský ľavý obránca.

Výsledky 18. kola II. futbalovej ligy

FC ŠTK 1914 Šamorín - ŠK SFM Senec 0:2 (0:1), MFK Dolný Kubín - MŠK Rimavská Sobota 0:0, ŽP Šport Podbrezová - MFK Zemplín Michalovce 2:0 (2:0), FK DAC 1904 Dunajská Streda - MFK Dubnica nad Váhom 1:2 (0:1), Partizán Bardejov - TJ Baník Ružiná 1:0 (1:0), FK Slovan Duslo Šaľa - MFK Tatran Liptovský Mikuláš 2:1 (0:0).

Program 19. kola

Sobota 24. novembra - o 13.00 h: FK Slovan Duslo Šaľa - FC ŠTK 1914 Šamorín MFK Tatran Liptovský Mikuláš - Partizán Bardejov MFK Dubnica nad Váhom - ŽP Šport Podbrezová, TJ Baník Ružiná - FK DAC 1904 Dunajská Streda, MŠK Rimavská Sobota - ŠK SFM Senec. O 17.30 h: MFK Zemplín Michalovce - MFK Dolný Kubín (Fajčík - Roszbeck, Vindiš)