Juniorky Iuventy zvíťazili v šlágri jesene nad Interom a sú novým lídrom

Juniorky Iuventy Michalovce zvíťazili v šlágri celej jesennej časti nad bratislavským Interom 32:30 (18:14) a prepracovali sa tak na prvé miesto tabuľky. Na prvoligové juniorky čaká ešte záverečné kolo jesennej časti, v ňom sa predstavia na budúcu sobotu 24. 11. 2012 o 17.30 hod. na palubovke Močenka.

V šlágri jesennej časti sa hrala na prvoligové pomery nadpriemerná hádzaná. Za michalovské juniorky v tomto stretnutí nastúpila aj dvojica interligových hráčok, ktoré sú na WHIL na hosťovaní a to brankárka Sedláčková (Senec) a spojka Piskayová (Šaľa). Ich prítomnosť tímu veľmi pomohla a aj ich zásluhou sa šláger jesene stal korisťou Iuventy. Poďme ale pekne po poriadku ... Úvod stretnutia vyšiel lepšie domácim, ktoré po dvoch góloch Feňovčíkovej rýchlo išli do vedenia (2:0). Dvojgólový náskok si michalovské juniorky udržiavali, aj zásluhou brankárky Sedláčkovej, až do 11. minúty, kedy viedli - 6:4. Následne ale prišla štvorgólová šnúra Interu a v 14. minúte vyhrávali pre zmenu o dva góly Bratislavčanky (6:8). Iuventa však kontrovala zlepšenou hrou a po troch góloch v rade v 17. minúte opäť viedla (9:8). Následne sa viackrát vyznamenala opäť Sedláčková a aj jej zásluhou viedla Iuventa v 24. minúte o tri góly (14:11). Michalovčanky v závere ešte svoj gólový náskok natiahli a po polčase tak viedli o štyri góly (18:14).

V úvode druhého dejstva síce hostky dvoma gólmi znížili, no následne už bola hra úplne v réžii domácej Iuventy. Tá sa v 40. minúte ujala šesťgólového vedenia, keď po presnej strele Babukovej bol stav (24:18). Na tento stav zareagovala lavička hostí oddychovým časom, no ani ten Interu nepomohol. Po dvoch góloch Nemčíkovej v rade totiž domáce hádzanárky v 45. minúte viedli už o deväť gólov - 29:20. Záver zápasu vyšiel lepšie hostkám, no tie dokázali skorigovať vedenie Iuventy len na 32:30. Michalovské hádzanárky tak zvládli šláger celej jesene a po tejto výhre sa vyšvihli na prvé miesto tabuľky, kde vystriedali svojho dnešného súpera.

Michalovce - Bratislava 32:30 (18:14)

Pok. hody: 7/5 - 4/2 , vylúčené: 5-2. Rozhodovali: Vydra a Gedeon - 120 divákov.

IUVENTA: Sedláčková, Kuščová - V. Kišíková, Habánková 3/2, Ujhelyová 1, Nemčíková 3,  Tabaková, Vargová 6, Nagyová 2, Lazorová, Piskayová 6/3, Feňovčíková 4, Holešová 3, Babuková 4.

INTER: Múdra, Kapinajová - Nováková 5, Zámečníková 3, J. Kalmanová 1, P. Kalmanová 3, Cicmanová 1, Kubinová 2, Hlásniková 5, Čurilová, Pončáková 7/1, Varjassiová 1, Kochanová 2/1, Jurigová.

Zdroj: iuventa michalovce

Uverejnené: 18.11.2012 16:20:36