Dukle v Prešove ruže „nekvitli“

Po týždňovej reprezentačnej prestávke sa v utorok naplno rozbehla prvá hokejová liga. Hokejisti Dukly sa v jej 18. kole predstavili na ľade Prešova, kde však sklamali svojich fanúšikov a prehrou 2:6 prišli o druhé miesto v tabuľke. Na ňom ich vystriedala Spišská Nová Ves. Práve rozbehnutý Spišiaci sa v piatok o 17.00 predstavia na ľade Michaloviec a pôjde tak o priamy súboj, o druhé miesto v tabuľke.

Peter Čížek zaznamenal gólový návrat do zostavy

Opäť ospalý úvod

Michalovským hokejistom sa už pomerne často stávajú, hlavne na ľade súperov, výpadky v úvodných tretinách. To sa stalo aj v Prešove, kde po prvej tretine zverenci trénera Miroslava Ihnačáka prehrávali 0:2 a domáci hokejisti nevyužili ďalšie strelecké možnosti, aj s trestným strieľaním.  Od druhej tretiny sa ich výkon mierne zlepšil, no záver opäť patril domácim, ktorí dvoma gólmi pečatili svoje vysoké víťazstvo 6:2. Prešovský kormidelník Ján Faith teda po svojom príchode na lavičku HC 07 zaznamenal svoju prvú výhru (zhodou okolností  to bolo proti klubu, kde viackrát v minulosti pôsobil). „Vedeli sme, čo nás čaká. V Prešove sa nedávno menil tréner a hráči sa preto chceli ukázať. Mali sme veľmi slabý úvod, kde sme dvakrát inkasovali. Hneď v úvode druhej časti sme z rýchleho protiútoku, pri našom tlaku, inkasovali tretí gól a potom sa hrá proti takémuto súperovi ťažko. Chceli sme to zvrátiť, no nedalo sa,“ uviedol na margo prehratého zápasu michalovský útočník Peter Čížek, podľa ktorého družstvu utorkový zápas vyslovene nevyšiel. „V druhej aj tretej tretine sme síce mali viac striel na bránu ako domáci, no boli sme málo aktívny v koncovke. Všetko to boli totiž chytateľné strely z diaľky, ktoré si prešovský golman postrážil.“  Dodajme len, že Michalovčania na ľade Prešova zaznamenali svoju štvrtú porážku v riadnom hracom čase (všetky boli na ľade súperov) a štvorgólová prehra je vôbec ich najvyššia v tejto sezóne, pretože doteraz prehrali najviac o dva góly na ľade Senice (3:5).

Gólový návrat

Prehra na ľade Prešova mala za dôsledok aj to, že Dukla klesla z druhého na tretie miesto v tabuľke. Za dosiaľ neohrozenou Senicou, ich totiž vymenila Spišská Nová Ves, ktorá víťazstvom 3:0 nad Trnavou zaznamenala piatu výhru v rade. Práve rozbehnutí Spišiaci budú najbližším súperom Michalovčanov, ktorí tento tím privítajú v piatok na svojom hokejovom štadióne. „Bude to určite ťažký zápas, no my chceme doma vyhrať a znova sa vrátiť na druhé miesto v tabuľke. Chceme vyhrať aj kvôli našim fanúšikom, ktorí nás boli povzbudiť aj teraz v Prešove, no my sme ich sklamali,“ poznamenal Čížek, ktorý sa do zostavy Dukly vrátil po vleklom zranení v hornej časti tela a hneď aj zaznamenal gólový návrat, keď strelil druhý gól svojho tímu. „Samozrejme gól ma potešil, no nebol nám nič platný. Čo sa týka môjho zranenia, nie je to ešte celkom v poriadku, no dá sa s tým hrať. Teraz máme v tíme maródku a tak je každá ruka dobrá,“ dodal michalovský útočník. Ten určite vie o čom hovorí. Útočný „lazaret“ Dukly sa totiž rozrástol aj o kapitána Richarda Šechného. Ten v Prešove nenastúpil pre zranenie kolena a pridal sa tak k ďalším útočníkom Petrovi Cmorejovi a Antonovi Čavrkovi, ktorí pauzujú pre zranenie už dlhšiu dobu.

Výsledky 18. kola I. hokejovej ligy:
MHk 32. L. Mikuláš - HC 07 Detva 4:3 (4:1, 0:2, 0:0), HK Spiš.N.Ves - HK Gladiators Trnava 3:0 (0:0, 2:0, 1:0), HC Prešov 07 - HK Dukla Michalovce 6:2 (2:0, 1:1, 3:1), HK 95 Považská Bystrica - HC Topoľčany 6:4 (1:2, 4:1, 1:1), Bemaco HC 46 Bardejov - HK Trebišov 1:0 (0:0, 1:0, 0:0), MŠHK Prievidza - HC Dukla Senica 4:6 (1:3, 1:1, 2:2)