Iuventa poďlahla Rostovu o tri góly

Hádzanárky michalovskej Iuventy podľahli v úvodnom stretnutí tretieho kola Pohára víťazov pohárov ruskému Rostovu na Done o tri góly 28:31 (15:14). Odveta je na programe o týždeň v nedeľu 18. novembra 2012 o 18.00 hod. miestneho času (na Slovensku bude o tri hodiny menej) v rostovskom Dvorskom paláci. Iuventa Michalovce si ešte medzitým predohrá šláger 11. kola spoločnej slovensko-českej súťaže WHIL, keď v stredu 14. novembra 2012 o 17.30 hod. privíta v Chemkostav aréne Duslo Šaľa.

Štyri jednotky v magickom dátume Iuvente tentoraz šťastie nepriniesli. Aj keď... Takmer zaplnená Chemkostav aréna videla zaujímavú rýchlu hádzanú. Úvod vyšiel lepšie práve domácim hráčkam. Tie po góloch Snopovej a Tobiašovej viedli v 4. minúte (2:0). Až potom sa začali presadzovať hostky, ktorým však v prvom polčase robila problémy domáca obrana aj s brankárkou Lenkou Černou. Práve vďaka jej presným zásahom sa Iuventa v 7. minúte ujala po presnom zásahu Trehubovej vedenia - 4:2. Následne sa ale zobudili aj hosťujúce hráčky, ktorým sa v desiatej minúte Djokičovou podarilo vyrovnať na 5:5. Každý chvíľku ťahal pílku. Aj tak by sa dalo povedať o priebehu zápasu, pretože domáce hráčky následne využili presilovku a po góle Tobiašovej viedli zverenky trénera Packu opäť o dva góly (7:5). Rostov ale odpovedal troma gólmi v rade a po presnom zásahu Šimkuteovej sa jeho hráčky v 15. minúte po prvýkrát ujali vedenia, keď vyhrávali (7:8). Iuventa však kontrovala a v 19. minúte po presnom zásahu bývalej hráčky Vinyukovej viedla opäť o dva góly - 11:9. Hostky ale v priebehu jeden minúty dvakrát gólovo odpovedali a v 20. minúte bol opäť stav vyrovnaný (11:11). V dramatickom závere prvého polčasu sa Iuventa opäť ujala dvojgólového vedenia (14:12), no hostkám sa v predposlednej minúte podarilo vyrovnať (14:14). Posledné slovo v prvom polčase patrilo domácej Horňákovej, po ktorej góle bolo jasné, že polčasové vedenie, aj keď len tesné, si do šatni odvedie Iuventa (15:14).

Do druhého polčasu vstúpili hráčky aktuálneho lídra ruskej ligy veľmi dôrazne. Tvrdou obranou začali robiť domácim hráčkam obrovské problémy. Hneď v úvode sa po góloch Šimkuteovej a Lavrenyukovej ujali vedenia (15:16) a to už z rúk do konca zápasu nepustili. Iuvente sa síce podarilo v 38. minúte po premenej sedmičke Trehubovej vyrovnať (17:17), no od tohto momentu už viedol iba Rostov. Ten následne troma gólmi, všetky po útočných stratách Iuventy, naklonil misky váh na svoju stranu a po góle Jarcevovej viedli o tri góly (17:20). Na tento stav zareagoval tréner domácich Ján Packu oddychovým časom. Rostovčanky však ani oddychový čas nezastavil. Po góle Šimkuteovej totiž Rusky v 44. minúte viedli už o päť gólov 17:22. Až v 45. minúte sa premenenou sedmičkou podarilo Trehubovej odkliať sedemminútove čakanie na gól (18:22). Následne sa ukrajinská legionárka v službách Iuventy nemýlila opäť (19:22) a Iuvente svitla nádej na lepší výsledok. To hlavne vtedy, keď boli vylúčené dve hráčky Rostova a domáce hrali vyše jednej minúty presilovku o dvoch. V nej sa im podarilo znížiť dokonca na rozdiel jedného gólu (21:22), keď sa opäť zo sedmičky nemýlila Trehubová. Rostovu ale vždy v kľúčových momentoch zabrala stredná spojka Šimkuteová. Po jej dvoch presných zásahoch viedol v 53. minúte Rostov opäť o tri góly (23:26). Iuventa sa však nezvdávala. Paradoxne jej pomohla oslabovke pri vylúčení Vinyukovej, pretože po góloch Tobiašovej a Snopovej bolo opäť o jeden gól (25:26). Rostov ale odpovedal dvakrát Bobrovnikovou (25:28) a bolo po zápase. Trojgólový rozdiel totiž dostal až do konca stretnutia. V jeho samom závere ešte Rebičová upravovala na konečných - 28:31, čo znamená, že do odvety pôjde ruský Rostov s trojgólovým náskokom.

Michalovce - Rostov na Done 28:31 (15:14)

Pok. hody: 8/7 - 3/2, vylúčené: 3 - 6, navyše ČK: 46. Djokičová (Rostov za 3 vylúčenia). Rozhodovali: Piechota a Lesczynski - 1400 divákov.

IUVENTA: Černá, Medveďová - Bačíková, Geričová 1, Szöllösiová 2, Kovaličková, Rebičová 1, Hollá, Horňáková 1, Tobiašová 8/2, Hvostaľová, Snopova 4, Vinyukova 2, Trehubova 9/5.

ROSTOV: Skladčiková, Barjaktarovičová - J. Artamonová, Slivinská 3, Petrovová, Lavreňuková 4, Žitlovová 4, Svitanková, Šibanová 1, Jarcevová 5, Bobrovniková 2, Senová, Šimkuteová 8/2, Cvirinková, Garbuzová 2, Djokičová 2.

Nasledujúci program Iuventy:

predohrávka 11. kola WHIL: IUVENTA - Šaľa (streda 14. 11. 2012 o 17.30 hod.),

2. zápas 3. kola PVP: Rostov na Done - IUVENTA (nedeľa 18. 11. 2012 o 18.00 hod.).