WinLand v pohode zdolal Nové Zámky a je opäť druhý

Hádzanári HC winLand si v stredajšom zápase 12. kola Tipos Extraligy pripísali na svoje konto už piate tohtosezónne domáce víťazstvo, keď zdolali Nové Zámky pomerne jasno 36:25 (16:10). Keďže doteraz druhá Považská Bystrica prekvapujúca zaváhala na pôde Modry, zverenci trénera Ľuboš Hudáka sa výhrou nad Zámkami vrátili na druhé miesto tabuľky. Čiernou škvrnou stredajšieho zápasu bol fyzický útok hosťujúceho Ivanova na domáceho Hruščáka. To, či bude ešte aj dnes otrasený kanonier winLandu, k dispozícii na sobotňajší zápas v Topoľčanoch ešte nie je známe.

Nedohral. Michalovský kanonier po fyzickom ataku Ivanova do zápasu nezasiahol

Od úvodu dominovali

Michalovskí hádzanári sa na minuloročný bronzový tím pripravili naozaj veľmi dobre. Od začiatku zápasu vzali opraty do svojich rúk a už v prvom polčase si vypracovali šesťgólový náskok. Jedenásťgólový konečný rozdiel (36:25) bol len vyústením toho, čo sa dialo na ihrisku. „Aj napriek tomu, že sme v úvode pozahadzovali viacero šancí, sme mali celý zápas pod kontrolou. Nebyť tých zahodených šancí je ten jedenásťgólový rozdiel, možno už po polčase. Ako hovorím, v úvode sme sa pomalšie rozbiehali, no potom to celé zlomili a až do konca narastal náskok v náš prospech,“ poznamenal lodivod michalovského celku Ľuboš Hudák, ktorý bol veľmi spokojný s výkonom krajných spojok Hruščáka a Petrova. „Som rád, že sme sa súperom nenechali uspať a dostávali sa do pohybu. Takéto zápasy, keď súper príde s deštruktívnou taktikou sa totiž hrajú ťažko.“

Napadnutie Hruščáka

Keďže predchádzajúci duel Nových Zámkov a Michaloviec priniesol už v prvom polčase štyroch vylúčených, očakávalo sa, ako sa s touto situáciou vyrovnajú aktéri na palubovke teraz. Tí sa s ňou vyrovnali napočudovanie dobre. Až na okamih v 38. minúte, kedy hosťujúci Alexander Ivanov nezmyselne v prerušenej hre päsťou do tváre udrel domáceho kanoniera Hruščáka. Obaja aktéri zápas nedohrali. Ivanov po priamej červenej karte dosledoval zápas z tribúny, otrasený Hruščák, ktorý mimochodom ešte ani dnes nepočuje na pravé ucho, v opatere lekára tímu, z lavičky. „Takéto zákroky by sa mali trestať veľmi tvrdo. Bolo to mimo hry a sám som zvedavý, aký trest hráč súpera dostane,“ poznamenal lodivod HC winLand k incidentu, ktorý sa udial na začiatku druhého polčasu.

Opäť na druhom mieste

Hráči HC winLand sa touto výhrou opäť dostali na druhé miesto v tabuľke. Do kariet im zahrala prehra Považskej Bystrice (31:33) na palubovke nováčika súťaže Modry. „To je pre mňa trochu prekvapenie, že Modra doma zvíťazila nad Považskou Bystricou. Druhé miesto ešte momentálne nie je také podstatné. Pomaly sa však už dostaneme do fázy, kde budú rozdiely v tabuľke väčšie. Modra opäť ukázala, že ju netreba podceniť. Vyhrala doma s Košicami, tentoraz s Považskou a tým na seba upozornila,“ podotkol kormidelník HC winLand, ktorého zverenci odohrajú najbližší zápas na ihrisku Topoľčian. „S týmto mužstvom sme doma aj napriek výraznému oslabeniu hladko vyhrali. Určite tento duel nepodceníme a vynasnažíme sa získať nejaké body,“ dodal na záver Ľuboš Hudák. Tomu okrem dlhodobo zranených Sadového, či Kohúta v Topoľčanoch pravdepodobne bude chýbať aj ešte dnes otrasený kanonier Patrik Hruščák.

Výsledky 12. kola Tipos Extraligy:
HC winLand Michalovce - HC Štart Nové Zámky 36:25 (16:10), ŠKP Bratislava - HK Topoľčany 28:27 (10:12), Slovan Modra - MŠK Považská Bystrica 33:31 (15:19), Tatran Prešov - HC Sporta Hlohovec 37:23 (19:13). Košice mali voľno.