Dukla v gólovej prestrelke zostrelila Považskú Bystricu

Hokejisti HK Dukla Michalovce zvíťazili v stretnutí 17. kola I. hokejovej ligy na domácom ľade nad Považskou Bystricou 9:5 (4:0, 3:2, 2:3). Pred reprezentačnou prestávkou si tak Michalovčania upevnili druhú priečku v tabuľke. O góly Dukly sa postarali dvakrát Palovčík, Fajčák, Šimčák, jeden presný zásah pridali Vorobel, Banovský a Kmiť. Teraz je na rade týždenná reprezentačná prestávka, zverenci trénera Miroslava Ihnačáka sa najbližšie predstavia v utorok 13. novembra v Prešove, doma ich opäť uvidíme v piatok 16. novembra, kedy o 17.00 privítajú v rámci východoslovenského derby Spišskú Novú Ves.

Hneď v úvode stretnutia mala Dukla výhodu presilovej hry o dvoch hráčov, ktorú v 3. minúte využil presnou strelou od modrej Vorobel - 1:0. Hostia mohli vyrovnať v 5. minúte, no Slávik v presilovke mieril nad. V 7. minúte zakombinoval opäť druhý útok a Palovčík poslal Duklu do dvojgólového vedenia - 2:0. O dve minúty bol nedovolene zastavený v samostatnom úniku Macejka a rozhodca Jura nariadil trestné strieľanie. Faulovaný hráč ale samostatný nájazd nepremenil. Druhý michalovský útok dal o sebe vedieť aj v 13. minúte, potom čo sa presadil Fajčák - 3:0. To ešte nebolo od druhej lajny v prvej tretine všetko. V 18. minúte totiž Fajčák ideálne našiel Palovčíka, pre ktorého nebol problém poslať puk do siete - 4:0.

Ani v druhej tretine sa gólový stroj Dukly nezasekol. V 25. minúte bola na konci opäť druhá lajna, keď sa presadil Fajčák - 5:0. Tá istá minúta priniesla gólovú odpoveď aj na druhej strane. Majerík ušiel domácej obrane a chladnokrvne zavesil pod žŕdku Kuraliho brány - 5:1. Vzápätí mali gól na hokejke aj Liga s Bujdákom, no Kurali v oboch prípadoch ostal pozorný. Na druhej strane tak prišiel trest v podobe šiesteho gólu, potom čo sa gólovo presadila "televízna hviezda" Banovský - 6:1. Hostia sa ale nevzdávali a po góle Bujdáka bol stav - 6:2. Posledné slovo v druhej tretine mali domáci, potom čo sa v presilovke presadil Kmiť - 7:2.

Michalovskí hokejisti vstúpili do záverečnej časti nekoncentrovane, za čo pykali. Hostia dvoma gólmi skorigovali ich vedenie. Najskôr dal o sebe gólovo vedieť Hriňa a potom potrestal Halapyho chybu Kluka - 7:4. Po týchto dvoch góloch prišli chvíle domáceho Šimčáka. Toho najskôr krásne v oslabení uvoľnil Vorobel - 8:4 a potom sa mladý útočník presadil aj v presilovej hre, keď deviatym gólom vyhnal hosťujúceho Johanesa z brány. V závere sa ešte hosťom podarilo skorigovať Bujdákom na konečných - 9:5.

HK Dukla Michalovce - HK 95 Považská Bystrica  9:5 (4:0, 3:2, 2:3)
Góly: 3. Vorobel (Palovčík, Š. Rusnák) pres/2, 7. Palovčík (Š. Rusnák, Macejka), 13. Fajčák (Macejka, Ľ. Chovan), 18. Palovčík (Fajčák), 25. Fajčák (Macejka), 28. Banovský (Zorvan, Palovčík), 36. Kmiť (Šechný, Žemba) pres/1, 50. Šimčák (Vorobel) oslab/1, 52. Šimčák (Ľ. Chovan, Šeliga) pres/1 - 25. Majerík (M. Vereš), 29. Bujdák (Krecháč), 45. Hriňa (Koleda), 46. Kluka, 54. Bujdák (Valach, Ligas)

Vylúčení: 2:8, navyše M. Vereš 0. Presilovky: 3:0. Rozhodovali: Juraj - Bogdaň, Kalina. Oslabenia: 1:0. Divákov: 1370.

Michalovce: Kurali - Žemba, Hrubý, Vorobel, Š. Rusnák, Šeliga, Ľ. Chovan, Halapy - Drotár, Šechný, Kmiť - Fajčák, Palovčík, Macejka - Banovský, Šimčák, Zorvan.
P. Bystrica: Johanes (52. Bačikovský) - Hriňa, M. Vereš, Pozník, Balušík, P. Krecháč - Dubeň, Ftorek, Jarab, S. Valach, Hajnik, Kluka, Koleda, Majerík, Slávik, Bujdák, Ligas, Lipták.