HC winLand v bojovnom zápase pokoril Košice

Hádzanári HC winLand Michalovce zvíťazili aj v treťom domácom zápase v rade, keď porazili posledný tím tabuľky Tipos Extraligy 1. MHK Košice 31:26 (14:13). Zverenci trénera Ľuboša Hudáka sa najbližšie predstavia na pôde Považskej Bystrice, doma ich uvidíme až po reprezentačnej prestávke, kedy v stredu 7. novembra o 18.00 privítajú Nové Zámky.

HC winLand Michalovce - 1. MHK Košice 31:26 (14:13)
Pok. hody: 1/0 - 2/1. Vylúčení:  4 - 4. Rozhodovali: Budzák, Varga. Divákov: 410.
HC winLand: Bumbera, Popčák, Kolpak - Kucher, Hruščák 7, D. Ondo-Eštok, Frajkor 2, Kocák, M. Cibere, Gamrát 3, Petrov 6, Huňady 1, Tibulevych 5, Géci 7.
1. MHK: J. Cibere, Blicha - Dani 2, Šiška 1, Pristaš 1, Pecha 1, Hriňák 4, Fuňak 4, Farkašovský 6, Hricišoň 5, Blaško, Ľoch 2/1.

V zápase 10. kola Tipos Extraligy sa hrala dynamická bojovná hádzaná, no s veľkým počtom technických chýb a nepremených šanci. Na oboch stranách vynikli obaja golmani, tak michalovský Kolpak, ako aj hosťujúci Cibere. Úvod zápasu lepšie vyšiel hosťom. Tí sa po dvoch góloch Fuňáka v rade ujali v 9. minúte vedenia - 2:5. Posledný tím tabuľky v prvom polčase vôbec nepripomínal to, že v doterajších kolách nezískal ani bod. Jeho hráči naďalej pokračovali vo svojej aktívnej hre založenej na dobrej obrane a v 14. minúte po presnom zásahu Hricišona viedli o štyri góly - 3:7. Domáci hráči síce Hruščákom a Tibulevyčom znížili na 5:7, no v 22. minúte viedli hostia po góle Šišku už o päť gólov - 6:11. Na tento stav zareagovala lavička domácich oddychovým časom. Ten Michalovčanom pomohol, keď Frajkor znižoval v 25. minúte na 9:12. Záver prvého dejstva vyšiel lepšie winLandu. Farkašovský síce dával v 25. minúte na 9:13, no v poslednej päťminútovke sa do čierneho trafili iba hráči winLandu, ktorí otočili výsledok a šnúrou piatich gólov sa ujali po presnom zásahu Petrova polčasového vedenia - 14:13.

Druhý polčas už priniesol dominanciu domáceho winLandu. Ten hneď v jeho úvode, aj vďaka golmanovi Kolpakovi, odskočil svojmu súperovi na rozdiel štyroch gólov - 18:14. Hosťom sa síce Hricišonovým presným zásahom podarilo znížiť v 38. minúte na 18:16, no v 47. minúte po góle Petrova winLand opäť viedol o štyri góly - 22:18 a tréner hostí Kolesár na tento stav zareagoval oddychovým časom. Ten Košičanom vôbec nepomohol a rozbehnutý winLand viedol po presnom zásahu Frajkora v 50. minúte už o sedem gólov - 26:19. Hosťom sa síce podarilo Hricišonom znížiť v predposlednej minúte na 29:24, to však nič nezmenilo na tom, že HC winland dokráčal aj k svojmu tretiemu domácemu víťazstvu v rade. Nič na tom nezmenil ani gól po záverečnom klaksóne, ktorým hrajúci prezident 1. MHK Martin Farkašovský upravoval záverečný stav na 31:26.