Hádzanári winLandu v Bratislave bez bodu

Počas víkendu sa uskutočnilo 7. kolo hádzanárskej Tipos Extraligy mužov. Hráči HC winLand sa v ňom predstavili na pôde ŠKP Bratislava, kde prehrali o tri góly 25:28. O ich prehre rozhodol predovšetkým nezvládnutý prvý polčas, po ktorom prehrávali 9:16. Michalovčania tak po troch výhrach na úvod súťaže, tentoraz zaznamenali rovnakú bilanciu aj v prehrách. Po siedmich kolách sú so šiestimi bodmi, na šiestom mieste tabuľky. Zverenci trénera Ľuboša Hudáka majú v najbližšom kole voľno. Následne na nich čakajú behom ôsmich dní tri domáce zápasy. V nich postupne privítajú v stredu 17. októbra Topoľčany (dohrávka 4. kola), sobotu 20. októbra Modru (9. kola) a trojicu domácich stretnutí zavŕšia zápasom v stredu 24. októbra proti Košiciam (10. kolo). Všetky tri zápasy sa začínajú o 18.00.

V Bratislave sa strelecky darilo Patrikovi Hruščákovi, ktorý zaznamenal desať gólov

Tragický prvý polčas

Michalovčanom v hlavnom meste nevyšiel hlavne prvý polčas, ktorý prehrali o sedem gólov 9:16. „Už pred stretnutím sme vedeli, že nás čaká po posledných udalostiach komplikovaný zápas. S tým sa však musíme vysporiadať, nemôžeme očakávať, že nás rozhodcovia budú nosiť na rukách. Z nášho pohľadu, hlavne ten prvý polčas bol veľmi slabý, ba až by som povedal, že tragický. Neplnili sme vôbec taktiku, na ktorú sme sa pripravovali. Opäť sme zlyhali strelecky, keď sme nepremenili viacero príležitosti. Tým sme súperovi umožnili chodiť do protiútokov a získať do polčasu sedemgólový náskok,“ uviedol lodivod michalovských hádzanárov Ľuboš Hudák. Jeho zverenci v druhom polčase zahrali už oveľa lepšie, náskok domácich stiahli dokonca na jediný gól. „V druhom dejstve sme začali trochu hrať, aj keď to stále nebolo podľa mojich predstáv. Ihneď sme stiahli náskok súpera. Následne sme však išli hneď do oslabenia, alebo sme nepremenili šance. Tým pádom si ŠKP to svoje víťazstvo udržalo,“ poznamenal ešte k stretnutiu kormidelník HC winLand.

Počas voľna dobiť baterky

Michalovčania tak po výbornom úvode, kde sa v úvodných troch kolách tešili z výhry, teraz zaznamenali tretiu prehru v rade. Po siedmich odohratých kolách sú so ziskom šiestich bodov na šiestom mieste tabuľky. V nasledujúcom kole majú Michalovčania voľno, a tak si môžu po troch prehrách a takisto aj udalostiach, ktoré tomu predchádzali, trochu vyčistiť hlavu. „Voľno chceme využiť na dobitie bateriek. Tento týždeň sa povenujeme trochu fyzickej príprave. K jeho koncu sa začneme pripravovať na stredajší zápas proti Topoľčanom,“ načrtol Ľuboš Hudák program, ktorý na hráčov winLandu čaká tento týždeň. Po voľno kole následne michalovskí hádzanári absolvujú v priebehu ôsmich dní tri domáce zápasy v rade, keď postupne privítajú v dohrávke 4. kola Topoľčany (streda 17. október - 18.00), Modru (sobota 20. október - 18.00) a nakoniec aj Košice (24. október - 18.00). My len dodajme, že tréner Ľ. Hudák sa v zápase proti Topoľčanom musí zaobísť bez trojice potrestaných hráčov Frajkor, Hruščák a Géci (tí dostali trest v stretnutí 3. kola na pôde Nových Zámkov a ten sa preto pre nich vzťahuje na nasledujúce stretnutie 4. kola). „Aj keď na stretnutie proti Topoľčanom nastúpime oslabení, iné ako tri výhry si tentoraz nepripúšťame.“

Výsledky 7. kola

ŠKP Bratislava - HC winLand Michalovce 28:25 (16:9), HK Topoľčany - MŠK Považská Bystrica 21:25 (10:11), HC Sporta Hlohovec - 1. MHK Košice 31:22 (17:11), Tatran Prešov - Slovan Modra 33:23 (18:7). Voľno mali Nové Zámky.