Vysoká prehra Iuventy, šance na postup mizivé

Hádzanárky michalovskej Iuventy prehrali v úvodnom súboji II. predkola kvalifikácie o postup do Ligy majstrov maďarskému Ferencvárosu Budapešť 26:40 (10:15). Odveta v maďarskom Dabase je na programe už o tri dni v sobotu o 17.00 hod. Zverenky trénera Jána Packu sa najbližšie v slovensko-českej súťaži WHIL predstavia doma v piatok 28.9. 2012 o 17.30 proti českému vicemajstrovi HC Britterm Veselí nad Moravou.

Takmer do posledného miesta zaplnená Chemkostav Aréna videla zaujimavý zápas s jasným koncom pre maďarský tím. Ten bol vo všetkých faktoroch lepším družstvom a o svojej vysokej výhre rozhodli zverenky trénera Gábora Eleka už v prvom polčase. Skóre zápasu síce otvorila domáca Tobiašová, no úvod patril hosťujúcim hráčkam, ktoré sa v 7. minúte hnané hlasivkami svojich priaznivcov ujali po góle Verténovej vedenia - 1:4. Michalovčankám sa v tomto čase nedarilo a ich streľba stroskotávala na brankárke Pastrovicsovej. Hostky navyše rýchlymi kontrami trestali každú jednú chybu Iuventy. Po jednej z nich upravila Verténová v 8. minúte na - 2:6 a na tento stav zareagoval tréner Michaloviec Ján Packa oddychovým časom. Ani ten však Maďarky nezastavil. O dve minúty neskôr totiž hráčky FTC už viedli o šesť gólov - 2:8, keď sa presadila Kovacsiczová. Až potom sa presadila Iuventa, keď Snopová upravila na - 3:8. V tomto čase opäť v bráne hostí kraľovala Pastroviczová, ktorá likvidovala jednu šancu za druhou. Aj jej zásluhou viedli hráčky hostí v 15. minúte o osem gólov - 3:11. Domácim hráčkam sa podarilo skorigovať náskok FTC v 22. minúte, keď po úniku Wollingerovej bol stav - 6:11. Tréner Ferencvárosu Gábor Elek neváhal a takisto si zobral oddychový čas. Jeho zverenky si vzali rady k srdcu a už od dve minúty viedli po góle Szucsanszki o sedem gólov - 7:14. Iuvente sa tento náskok podarilo zmierniť až v závere, keď po presných zásahoch Snopovej a Tobiašovej bol polčasový stav - 10:15.

Ani v druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Iuvente sa v úvode druhého polčasu podarilo znížiť na rozdiel štyroch gólov, keď po presnom zásahu Snopovej bol stav - 12:16, no potom sa už naplno rozbehla mašinéria FTC. Hosťujúce hráčky totiž následnú osemminútovku vyhrali 8:2 a v 40. minúte viedli o po presnej strele Szucsanszki o desať gólov - 14:24. Iuvente sa síce gólmi Trehubovej a Snopová  podarilo znížiť na - 16:24. Potom ale Maďarky šnúrou štyroch gólov definitívne zlomili odpor domácej Iuventy, keď po góle Szarkovej bol stav - 16:28.  Následne si hráčky FTC až do konca udržiavali viac ako desať gólový náskok. Iuvente sa ešte raz podarilo znížiť gólom Trehubovej v 52. minúte na 21:32, no o niekoľko sekúnd už maďarský vicemajster viedol štrnásťgólovým rozdielom - 21:35. Takýto gólový náskok si zverenky trénera Gábora Eleka udržiavali až do konca a už pred odvetou sú prakticky jednou nohou v hlavnej fáze najprestížnejšej ženskej klubovej súťaže.

ŠTATISTIKA

Michalovce - Ferencváros 26:40 (10:15)

Pok. hody: 4/3 - 4/4, vylúčené: 1 - 4. Rozhodovali: Maričová a Masičová (obe Srbsko) - 1800 divákov.

IUVENTA: Krebsová, Kudročová, Medveďová - Bachyrievová, Bačíková, Geričová 3, Szöllösiová 1, Kovaličková, Rebičová 2, Hollá 1, Tobiašová 6/3, Hvostaľová, Wollingerová 4, Snopova 5, Vinyukova 1, Trehubova 3.

FTC: Abramovičová, Pastrovics - Cifra 5, Szarka 2, Vérten 2, Szucsanski 5, Such 3, Deáki 1, Kovacsicz 1, Tomori 6, Pena 6/3, Kocsis 2/1, Szekereczes 2, Szamoransky 5.

Najbližší program Iuventy:

2. zápas II. predkola Ligy majstrov: Ferencváros - IUVENTA (sobota 22. septembra 2012 o 17.00 hod.),

4. kolo WHIL: IUVENTA - Veseli nad Moravou (piatok 28. 9. 2012 o 17.30 hod.).

Zdroj: iuventa michalovce

Uverejnené: 19.09.2012 21:03:49