MFK Zemplín naďalej v kríze

Futbalisti MFK Zemplín sú naďalej v kríze. V sobotu prehrali na domácej pôde so Sencom 0:2 (0:0) a zaznamenali tak štvrtú prehru v rade. Aj keď výkon hlavne v prvom polčase nebol najhorší, druhé dejstvo už patrilo hosťom, ktorí vyťažili z minima maximum a z troch šancí strelili dva góly. Michalovskí futbalisti tak naďalej v tabuľke klesajú, keď momentálne sú už na siedmom mieste. Zastaviť výsledkovú krízu môžu zverenci trénera Alberta Rusnáka už budúcu sobotu, kedy sa predstavia na pôde Rimavskej Soboty, odkiaľ sa však body nenosia ľahko.

Ťažko hľadajúce slová

Michalovskí futbalisti opäť nebodovali naplno. Po troch prehrách v rade sa čakalo, že práve proti Sencu by sa mohli odraziť k lepším výsledkom. V sobotu tu však prišiel konsolidovaný súper, s viacerými skúsenými hráčmi, ktorí v druhom polčase ukázali svoju silu. Z dvoch štandartiek zaznamenali dva góly a z Michaloviec si tak zaslúžene odviezli tri body. Michalovčanom tak opäť ostali iba oči pre plač. „Mne sa len ťažko hľadajú slová. Myslím si, že platíme až príliš krutú daň za to, akou cestou sme sa vybrali. Aj keď si myslím, že tá cesta je správna a mali by sme stavať na mladých hráčoch, bohužiaľ teraz sa nám nedarí. Všetci však musíme vydržať. Ja v to verím, že nastolená cesta je správna,“ poznamenal po štvrtej prehre v rade kormidelník MFK Zemplín Albert Rusnák, ktorý dlhšiu chvíľu po zápase ostal sedieť sklamaný na lavičke.

Lekcia z efektivity

Aj keď výsledok o tom nehovorí, domáci hráči hlavne v prvom polčase mali viac z hry. Okrem Hamuľákovej tutovky, keď sa michalovský útočník rútil sám na hosťujúceho brankára, si však čistú šancu nevypracovali, za čo ich súper v druhom polčase potrestal. „Netvrdím, že keby svoju šancu premenil tak by sme vyhrali. Dýchalo by sa nám však oveľa ľahšie. V druhom polčase nám súper dal lekciu z efektivity. My svoje šance nepremeníme, súper áno. Senec zahral dve výborné štandartky, po ktorých dosiahol dva góly a bolo po zápase. Keď nepremeníme ani tie najčistejšie šance, nemôžeme pomýšľať na úspech. Dostaneme prvý gól a znova zabudneme hrať futbal. Samozrejme, tomuto mladému mužstvu nepomáha ani nadávanie z hľadiska. Bohužiaľ, teraz nastala situácia, že ľudia nestoja za nami. Bolo to jasne vidno aj dnes,“  postažoval sa na pozápasovej tlačovej konferencii tréner Rusnák.

Zvesené hlavy na striedačke hovoria za všetko ...

Výsledková kríza trvá naďalej

Hráči MFK Zemplín tak zaznamenali štvrtú prehru v rade a v druhom domácom zápase ostali bez streleného gólu. Kríza sa začala nešťastnou prehrou v Dunajskej Strede, kde Michalovčania ešte desať minút pred koncom viedli 1:0, no nakoniec prehrali 1:2. Následne prišla domáca prehra s Podbrezovou (0:1) a takisto aj porážka na ihrisku Dolného Kubína (1:3). „Je to určite výsledková kríza, z ktorej sa musíme čím skôr dostať. Robíme preto maximum aj hráči, aj tréneri, musíme teda čakať, kedy sa to zlomí. To však musia zlomiť hráči. Nedokáže to vedenie, ani my tréneri, musia to zlomiť hráči na ihrisku. Sú to veľmi ťažké časy, no musíme sa z nich dostať. Na to je však potrebný čas. Ja viem, že ľudia chcú ihneď vidieť výsledky, no to sa hneď nedá. Mladí hráči musia zbierať skúsenosti a práve v takýchto zápasoch ich získavajú. Oni ich nezískajú na tréningu, ani keby trénovali od rána do večera. Je to krutá daň, ktorú platíme zato, že sme sa rozhodli stavať na mladých,“ uzavrel debatu tréner michalovských futbalistov. My len dodajme, že jeho zverenci budú mať šancu prelomiť krízu na budúci týždeň, keď nastúpia na pôde Rimavskej Soboty. Bude to však veľmi ťažké, pretože z Gemera sa body ľahko nenosia.

Naša poznámka:

Kríza prišla o čosi skôr

A opäť je to tu. Minulá sezóna sa opakuje. MFK Zemplín je totiž opäť v kríze. V minulej sezóne sa do nej dostalo až v druhej tretine súťaže, tentoraz je to o čosi skôr, už po piatom kole. Od domáceho zápasu s Bardejovom (4:3) totiž zverenci trénera Alberta Rusnáka zaznamenali štyri prehry. Tak v domácom zápase proti Podbrezovej (0:1), ako aj v sobotu proti Sencu (0:2) bolo jasne vidno, že dokiaľ je stav nerozhodný, Michalovčania sú lepším mužstvom. Akonáhle však družstvo inkasuje, hneď je zle. Tímu jednoznačne chýba skúsenosť. Prehry družstva ubíjajú psychiku hráčov čoraz nižšie. Na ihrisku sa nenašiel ani jeden hráč, ktorý by mladíkov usmernil, či dal družstvu nejaký impulz.

V aspoň jednej veci je však táto kríza iná. Potešiteľné totiž je, že oproti minulej sezóny sa ju niekto nebojí priznať. To ukázal na tlačovej konferencii po skončení zápasu aj tréner Rusnák, ktorý to jasne definoval a takisto načrtol, že hráči sa z toho musia vyhrabať sami. Čím skôr sa tak stane, tým to bude lepšie.

Sumár 9. kola II. futbalovej ligy
MFK Dubnica nad Váhom - MFK Dolný Kubín 0:2 (0:1)
Góly: 9. T. Chovanec, 60. Ujčík, ŽK: 8. Svorada, 45. L. Beňo, 80. Grabež - 7. Jurky, 28. Jadroň, 47. J. Podolský, 47. Kliment, 88. Brčák, rozhodovali: Šuniar - T. Somoláni, Vindiš, 430 divákov

TJ Baník Ružiná - ŽP Šport Podbrezová 1:2 (0:1)
Góly: 89. M. Krško (z pok. kopu) - 22. a 62. Tubonemi, ŽK: 35. M. Líška - 89. J. Nosko, rozhodovali: Michlian - Lieskovský, Bobko, 450 divákov

MŠK Rimavská Sobota - FC ŠTK 1914 Šamorín 0:2 (0:1)
Góly: 29. B. Borbély, 70. Mezovský, ŽK: 68. Gálik, 80. Zvara - 36. M. Sedlák, 40. A. Ceesay, 54. Fulmek, 57. Kopúň, rozhodovali: Smolák - Roszbeck, Ádám, 385 divákov

MFK Tatran Liptovský Mikuláš - FK DAC 1904 Dunajská Streda 1:0 (0:0)
Gól: 71. Kubena, ŽK: 31. Popik, 41. I. Lišivka, 59. M. Pastva, 77. Šavol, 84. Morong - 45. Banovič, 48. Fodrek, rozhodovali: P. Hrčka - Žákech, Ferenc, 350 divákov

FK Slovan Duslo Šaľa - Partizán Bardejov 2:0 (0:0)
Góly: 64. a 90. L. Szabo, ŽK: 26. R. Mihálik, 63. Čurgali, 69. D. Rehák - 65. J. Dzúrik, 85. Kuhajdík, ČK: 38. V. Staš, 60. L. Zápotoka (obaja Bardejov) za faul, rozhodovali: Matúš - R. Sluk, Dobrovský, 523 divákov

MFK Zemplín Michalovce - ŠK SFM Senec 0:2 (0:0)
Góly: 53. Štyvar, 62. Držík, ŽK: 90. Jakubovie (Senec), rozhodovali: Straka - Mikulaj, Kubačka, 1420 divákov