MFK Zemplín do tretice s prehrou

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce v sobotu zaznamenali tretiu prehru v rade, keď v 8. kole II. futbalovej ligy prehrali na pôde Dolného Kubína 1:3 (0:1). Zápas výrazne ovplyvnila už 27. minúta, keď Čarnota dostal po faule červenú kartu a Zemplín musel dohrávať v desiatich. Aj napriek tomu, podľa trénera Alberta Rusnáka družstvo malo nato, aby toto stretnutie vyhralo. Hráči však začali hrať to, čo od nich očakával až v 80. minúte. Tréner vyjadril spokojnosť iba s dvojicou hráčov a to - Kovaľom a jediným strelcom gólu Regálim. V tomto stretnutí absolvovala svoj debut v michalovskom drese dvojica novicov stredopoliar Tomáš Sedlák a španielsky krajný obranca Perez. Podľa trénera obaja budú neskôr prínosom.  Michalovskí futbalisti sa najbližšie predstavia na domácej pôde, keď v sobotu 15. septembra privítajú o 19.30 celok Senca.

Trénera Rusnáka uspokojil predovšetkým Róbert Kovaľ

Strata Vanáka aj Čarnotu

Tréner MFK Zemplín Albert Rusnák sa musel v stretnutí na pôde Dolného Kubína už  po necelej polhodine zaobísť bez oboch svojich krajných obrancov. Najskôr sa v 15. minúte zranil Vanák a v 27. minúte putoval po červenej karte do šatní aj Čarnota. Navyše hneď z následného priameho kopu domáci Klimentom otvorili skóre. „Samozrejme, že to ovplyvnilo zápas. Už v polovici prvého dejstva sme prišli o obidvoch krajných obrancov. To by určite zatriaslo každým tímom. Napriek tomu sme mohli v závere  prvého polčasu vyrovnať, keď odrazená strela od Regáliho išla tesne mimo brány. Po vylúčení sme to v druhom polčase museli preskupiť. Aj tak hovorím, vyhrať sme mohli aj v desiatich. Hráči však začali plniť to, čo som im hovoril až v 80. minúte, kedy sme prehrávali o tri góly. Som preto veľmi sklamaný a z tejto prehry určite vyvodím dôsledky,“ poznamenal ešte aj dnes sklamaný tréner Rusnák, ktorého uspokojila akurát dvojica Kovaľ a Regáli. „Spokojný som akurát s nimi dvoma. Kovaľ je hráčom, ktorému patrí veľká budúcnosť. Škoda, že nám v úvode sezóny chýbal, no teraz sa už dostáva do svojej starej formy.“

Novici budú prínosom

Do stretnutia 8. kola zasiahla aj dvojica nových hráčov, ktorých prestupy vedenie klubu uzavrelo minulý týždeň - stredopoliar Tomáš Sedlák (hral do 73. minúty) a španielsky krajný obranca Perez (hral od 46. minúty). „Obidvaja podľa mňa neskôr určite budú prínosom. Sedlák hral od začiatku, no aj jeho výkon ovplyvnilo to, že po vylúčení nehral defenzívneho záložníka, ale aj krajného obrancu. Na obidvoch postoch pôsobil istým dojmom, určite prinesie do našej hry skúsenosť. Dobré momenty ukázal aj Perez. Na to, že je tu iba tri dni aj s cestou, podal dobrý výkon. Práve po jeho akcii sme strelili jediný gól. Podľa môjho názoru bude takisto prínosom. Ide o krajného obrancu, ktorý má rad hru dopredu. Oboch teda vidím pozitívne a podľa môjho názoru sa môžu stať miláčikmi publika,“ dodal lodivod michalovského celku. Prehra na pôde Dolného Kubína znamená, že jeho zverenci prehrali už po tretíkrát v rade. Túto nepriaznivú bilanciu budú môcť zmeniť už túto sobotu, kedy o 19.30 privítajú na svojej pôde celok Senca.

Súhrn výsledkov stretnutí 8. kola druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže II. ligy 2012/2013:

MFK Dolný Kubín - MFK Zemplín Michalovce 3:1 (1:0)
Góly: 28. Kliment, 74. Ujčík, 78. Drengubiak - 79. M. Regáli, ŽK: 20. Ujčík, 70. A. Brčák, 89. Jadroň - 59. Vernon, 76. Kovaľ, ČK: 27. J. Čarnota (Michalovce), rozhodovali: Glova - E. Weiss, Dobrovský, 325 divákov.

FC ŠTK 1914 Šamorín - FK Slovan Duslo Šaľa 1:0 (0:0)
Gól: 90. P. Vaško, ŽK: 61. Borbély - 61. Gešnábel, 70. Charizopulos, rozhodovali: Jurenka - Bóllo, Petríček, 500 divákov.

Partizán Bardejov - MFK Tatran Liptovský Mikuláš 1:0 (0:0)
Gól: 90.+ L. Zápotoka, ŽK: 24. V. Staš, 67. Kundra - 21. T. Labun, 33. P. Tomko, 50. Lišivka, rozhodovali: Chmura - Borsányi, Jenčura, 1600 divákov.

FK DAC 1904 Dunajská Streda - TJ Baník Ružiná 3:2 (2:1)
Góly: 3. Hošek, 6. Nulíček, 90.+ Velický (z 11 m) - 14. Kurák, 56. J. Chomistek, ŽK: 78. Obžera - 12. Štajer, 29. Teixeira, 65. Kurák, 78. Urbánek, rozhodovali: Piatka - Slyško, Bednár, 1579 divákov.

ŽP Šport Podbrezová - MFK Dubnica nad Váhom 2:0 (2:0)
Góly: 28. a 33. V. Greško (druhý z 11 m), ŽK: 71. J. Vaško (Dubnica), ČK: 32. Čiernik (Dubnica) za faul, rozhodovali: Kozák - Cuninka, Špivák, 814 divákov.

ŠK SFM Senec - MŠK Rimavská Sobota 4:0 (1:0)
Góly: 5. a 48. Štyvar, 65. a 88. Mikulič, ŽK: 28. Trajcsik, 74. Hutta - 36. J. Čertík, 71. L. Mravec, 80. Balát, rozhodovali: Mastiš - Vorel, Jankovič, 534 divákov.