Dukla rozbila Bardejov

Hokejisti HK Dukla Michalovce v príprave konečne zabrali. V dnešnom zápase si to odniesol Bardejov, ktorý Dukla po výbornom výkone zdolala 8:4 (2:1,3:2,3:1). Do streleckej listiny sa zapísali trikrát Drotár, dva zásahy pridal Zorvan a po jednom Žemba, Palovčík a Šechný. Zverenci trénera Miroslava Ihnačáka sa najbližšie predstavia opäť doma, keď v utorok 11. septembra privítajú v ďalšom prípravnom stretnutí poľský Nowy Targ.

Hokejisti Dukly naplno zabrali až vo svojom štvrtom domácom prípravnom zápase. Dnes si to odniesol Bardejov, ktorého michalovský hokejisti domov vyprevadili po vysokej výhre 8:4. Dukla hneď od úvodu ukazovala hokej, ktorý v predchádzajúcich zápasoch chýbal. Obe družstvá sa na úvod len zastreľovali. Skóre mohol otvoriť najskôr v 8. minúte Valchař, ktorý počas presilovej hry netrafil opustenú Kuraliho bránu. Na druhej strane zase ukázal individuálnu akciu Zorvan. V 10. minúte zabojoval o puk Fajčák, posunul ho Drotárovi a michalovský útočník otvoril skóre - 1:0. V 12. minúte už bolo po kombinácii michalovského prvého útoku - 2:0, keď na konci akcie bol opäť Drotár. Aj potom sa hral rýchly hokej. Hosťom sa podarilo znížiť v 17. minúte, potom čo sa počas presilovej hry presadil Stríž. Ani v druhej časti sa gólostroj nezastavil. V 25. minúte nachytal na hruškách bardejovského golmana Martona Zorvan. O tridsať sekúnd neskôr vymietol šibenicu v Martonovej bráne Žemba a Dukla tak viedla o tri góly - 4:1. Po tomto góle si tréner Bardejova Anton Tomko zobral oddychový čas. Ten jeho zverencom pomohol a v 28. minúte opäť Stríž znížil na - 4:2. V 35. minúte sa prvý útok Dukly presadil opäť a na konci akcie bol zase Drotár - 5:2. Záver druhej časti patril hosťom, keď Jasovský znižoval na - 5:3. Ani tretia tretina slabý hokej nepriniesla. Dukla naďalej kontrolovala hru a v 46. minúte už viedla po góle Palovčíka - 6:3. To nebolo zo strany zverencov trénera Miroslava Ihnačáka všetko a do konca zápasu sa presadili ešte Šechný a Zorvan. Posledné slovo v zápase mal hosťujúci kapitán Dancsák, ktorý v závere zápasu upravoval z presilovej hry na - 8:4.

HK Dukla Michalovce - HC Bemaco Bardejov  8:4 (2:1,3:2,3:1)
Góly: 10. Drotár (Šechný, Fajčák), 13. Drotár (Fajčák, Šechný), 25. Zorvan (Cmorej, Šeliga), 26. Žemba (Wojtovič, Banovský), 34. Drotár (Fajčák, Šechný), 46. Palovčík (Čížek, Čavrk), 51. Šechný (Fajčák, Šeliga), 56. Zorvan (Cmorej, Ľ. Chovan) pres/1 - 17. Stríž (Valchař, Sabol) pres/1, 28. Stríž (Valchař, Sabol), 37. Jasovský, 60. Dancsák (M. Chovan, Krčula).

Vylúčení: 4:3, navyše Knap (B) 10. min. NAP_Z. Presilovky: 1:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Mihaľov - Korba, Hric.  Divákov: 300.

Michalovce: Kurali (30. Okoličáni) - Hrubý, Žemba, Š. Rusnák, Vorobeľ, Šeliga, Ľ. Chovan, Gavura - Drotár, Šechný, Fajčák - Čavrk, Palovčík, Čížek - Zorvan, Cmorej, Línet - Wojtovič, Šimčák, Banovský.

Bardejov: Marton - Valentín, Jasovský, Mojdiš, Hričina, Šimo, Knap, Stríž, Bochňa, Halasz, Belušár, Polaček, M. Chovan, Macejko, Hoďa, Krčula, Valchař, Nagy, Dancsák, Mihalič.