Iuventa na úvod s hladkou výhrou

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v úvodnom stretnutí XIX. ročníka nad českým Olomoucom 41:15 (18:5). Zverenky trénera Jána Packu sa dnes predstavia v Chemkostav aréne ešte raz, keď o 17.00 nastúpia proti maďarskému Veszprému.

V prvom stretnutí 19. ročníka Memoriálu Tomáša Jakubču sa domáce hráčky so svojim súperom príliš nenatrápili. Skóre zápasu síce otvorila hosťujúca Ružičková, no potom sa zväčša presadzovali iba domáce hráčky. Tie v 10. minúte viedli po góle Trehubovej - 6:2. Domáce hádzanárky aj naďalej pokračovali vo svojej hre, keď vychádzali hlavne z obrany, za ktorou stála pozorná Gubiková a z následných rýchlych protiútokov trestali chyby súpera. Po jednom z nich upravovala Wollingerová už na - 11:4. Hneď z následného útoku sa v 21. minúte presadila,  no potom až do konca polčasu skórovali iba domáce hráčky, ktoré poslednú deväťminútovku vyhrali 7:0 a hráčky tak išli do kabín za stavu - 18:5.

Ani v druhom dejstve sa obraz hry nezmenil. Domáce hádzanárky aj naďalej pokračovali v dobrej obrannej hre, z ktorej vyrážali do rýchlych kontier. Po jednej z nich upravovala Szollosiová už na - 28:10. Jubilejný tridsiaty gól dosiahla Kovaličková, ktorá dávala na - 30:10 a Iuventa tak viedla dvadsaťgólovým rozdielom. S týmto náskokom sa domáce hráčky neuspokojili a do konca stretnutia nasúkali súperovi štyridsaťjeden gólov.

Michalovce - Olomouc 41:15 (18:5)

Pok. hody: 4/3 - 3/2, vylúčené: 2 - 3. Rozhodovali: Richvalský a Cibere - 200 divákov.

IUVENTA: Gubiková, Krebsová, Medveďová - Bachyrievová 2, Bačíková 6, Geričová 3, Snopova 5/2, Szollosiová 5, Kovaličková 5, Horňáková, Tobiašová 4/3, Hvostaľová 1, Wollingerová 3, Rebičová 2, Trehubova 5.

DHK ZORA: Raníková, Rašková - Štefanová, Ružičková 4/2, Kulíšková 2, Remešová, Bérová, Smékalová 2, Hofírková, Kubáčková 1, Salašová 4, Spíchalová, Huráňová, Ždánska 1, Gebre Selassie 1.

Ďalší výsledok: Veszprém - Kluž 22:29 (13:12)