Hc winLand v prvom stretnutí podľahol Ferencvárosu

Hádzanári Hc winLand Michalovce prehrali v prvom prípravnom zápase proti účastníkovi maďarskej Budapešť Bank League FTC PLER Budapešť o deväť gólov 22:31 (13:13. Zverenci trénera Ľuboša Hudáka budú môcť tomuto súperovi prehru vrátiť už zajtra, čiže vo štvrtok, keď sa s FTC PLER stretnú o 11.00 opäť.

Maďarský klub FTC - PLER (Ferencvaros) nastúpil na stretnutie aj s novou posilou Tomášom Szucsom, ktorý naposledy pôsobil v Hlohovci. Szucs tak v tíme FTC doplnil slovenskú enklávu, keď už predtým tu pôsobili brankár Teo Paul a pivot Martin Mazák. Štvrtý Slovák Jakub Mikita na toto stretnutie nenastúpil. V prvom polčase videli diváci zaujímavú hádzaná. Po vyrovnanom úvode sa hostia v 10. minúte od winLandu odtrhli a po presnom zásahu Lendvayiho viedli o tri góly - 3:6. Domácim sa síce o štyri minútu neskôr po góle Petrova podarilo vyrovnať na - 14:14, no hráči FTC opäť zapli na vyššie obrátky a v 22. minúte viedli po presnom zásahu Palosa opäť o tri góly - 9:12. Záver prvého polčasu vyšiel lepšie domácim, ktorým sa aj vďaka brankárovi Kolpakovi podarilo vyrovnať na polčasových - 13:13. Vyrovnávajúci gól strelil so záverečným klaksónom Regenda.

Začiatok druhého polčasu vyšiel lepšie Maďarom. Tí sa šnúrou štyroch gólov už v 35. minúte ujali vedenia - 13:17. Až potom za domácich odpovedal presnou strelou Hruščák. Hostia aj naďalej pokračovali vo svojej hre, keď vychádzali z kvalitnej obrany a rýchlymi kontrami trestali každú jednu chybu Michaloviec. Po jednej z nich skóroval Auth a upravil už na šesťgólový rozdiel - 17:23. Hráči FTC PLER po tomto stave úplne ovládli hru a zaslúžene doviedli zápas do víťazného konca, keď zvíťazili o deväť gólov 22:31.

Hc winLand Michalovce - FTC PLER Budapešť  22:31 (13:13)
Pok. hody: 1/1 - 2/2. Vylúčení: 0:4. Rozhodovali: Cibere, Richlavský. Divákov: 200.
Michalovce: Bumbera, Popčák, Kolpak - Kucher 1, Hruščák 5, Kollár, Regenda 1, Frajkor 1/1, Sadovyi 5, Kocák, Kuzmenko, Kohút, Gamrát 3, Huňady 3, Petrov 2, Tybulevič 1. Tréner: Ľuboš Hudák.
FTC: Székely, Paul - Bak 3, Bakos 1, Pavlović, Szűcs, Rev 1, Lendvay 5, Scheuring, Pálos 5/2, Kocsi 4, Laurencz 6, Soproni 1, Mazák 1, Marczinkó, Auth 4. Tréner: Gyula Zsiga.