Dukla v premiére neúspešná

Hokejisti HK Dukla Michalovce prehrali v prvom prípravnom zápase na ľade maďarského Miškolca 3:6 (0:1,2:2,1:3). O jej presné zásahy sa postarali dvakrát Žemba a raz bol úspešný aj Š. Rusnák. Zverenci trénera Miroslava Ihnačáka odohrajú svoj druhý prípravný zápas už v piatok 17. augusta, keď nastúpia na ľade Prešov.

O dva góly v sieti Miškolca sa postaral Maroš Žemba

Domáci hokejisti sa rýchlo ujali vedenia, no Dukla v druhej tretine gólmi Žembu a Rusnáka strhla vedenie na svoju stranu. Hráčom Miškolca sa však už do konca druhej časti podarilo otočiť výsledok, keď do kabín odchádzali obe mužstvá za stavu 3:2. Hneď v úvode tretej tretiny sa domácim podarilo zvýšiť svoje vedenie na 4:2. Žemba ešte kontaktným gólom znížil, no Miškolc si už víťazstvo z rúk vziať nedali a dvoma presnými zásahmi v závere potvrdili svoje víťazstvo. O prehre Dukly rozhodli aj viaceré vylúčenia na jej strane, keď Michalovčania v celom zápase zaznamenali až 40 trestných minút !!!

Miškolc JSE - HK Dukla Michalovce 6:3 (1:0,2:2,3:1)

Góly Dukly: Žemba 2, Š. Rusnák.

DUKLA: Gubík - Žemba, Hrubý, Š. Rusnák, Vorobeľ, Gavura, Chovan, Halapy - Drotár, Šechný, Zorvan - Paľovčík, Cmorej, Fajčák - Čížek, Šimčák, Krehlík - Banovský, Zrelák.

Peter Tirpák (športový riaditeľ HK Dukla): "Bol to typický prvý prípravný zápas. V prvej tretine bola naša hra dosť rozháraná. Druhá časť aj napriek tomu, že sme boli viackrát vylúčení a hrali šesť minút o dvoch hráčov menej, patrila nám. V poslednej tretine už domáci uhrali víťazstvo."