Rezerva MFK Zemplín odštartovala tesnou prehrou

Štvrtoligovému B-mužstvu MFK Zemplín Michalovce vstup do nového súťažného ročníka nevyšiel. Na ihrisku Bardejovskej Novej Vsi prehralo najtesnejším rozdielom 1:2 (1:1). Ich jediný presný zásah zaznamenal v 35. minúte Ľubomír Korijkov. Michalovská rezerva sa najbližšie predstaví doma, keď v nedeľu 4. augusta privítajú o 10.30 celok Barce.

Zverenci kormidelníka Milana Lalkoviča začali aktívne a už v úvodnej štvrťhodine si vypracovali niekoľko sľubných šancí na skórovanie, avšak predovšetkým Martin Regáli ich nedotiahol do gólového konca. Domáci sa ujali vedenia, no desať minút pred odchodom do šatní vyrovnal stopér Ľubomír Korijkov, pre ktorého to bol prvý zápas po dlhodobom zranení. V druhom polčase Zemplínčania poľavili, hlavne v strede poľa a v 75. minúte sa Šarišanom podarilo strhnúť víťazstvo na svoju stranu.

ŠK Milénium 2000 Bardejovská Nová Ves - MFK Zemplín Michalovce B 2:1 (1:1)
Gól MI: 35. Korijkov
MFK ZEMPLÍN B: Kira - V. Kostovčík, Dargaj, Korijkov, Mihok - A. Devečka, Pavlov - L. Jacko (70. Kokočák), Kovaľ, M. Regáli - Grondona Sanchez (60. L. Forgáč)
Ostatné výsledky 1. kola IV. futbalovej ligy Východ:
Vysoké Tatry - Giraltovce 0:2, Stará Ľubovňa - Sabinov 2:0, Svit - Snina 1:4, Svidník - Haniska 1:0, Krásna - Veľké Revištia 1:2, Stropkov - Vyšné Opátske 3:2, Spišské Podhradie - Barca 2:1