Iuventa zdolala Porubu o dva góly

Hádzanárky michalovskej Iuventy odštartovali sériu prípravných zápasov pred novou sezónou domácim zápasom s českým majstrom DHC Sokol Poruba, nad ktorým v piatok v prvom vzájomnom stretnutí zvíťazili 29:27, aj keď do prestávky ešte prehrávali 11:13. Odveta je na programe v sobotu o 10.30 hod. rovnako v michalovskej Chemkostav aréne.

Počas celého stretnutia bolo jasne vidno, že pre oba kolektívy je to prvý prípravný zápas. Aj preto sa hráčky oboch družstiev v celom zápase nevyvarovali viacerých chýb. Úvod stretnutia vyšiel lepšie domácim, ktoré si hlavne vďaka brankárke Medveďovej (tá v prvej časti zlikvidovala okrem viacerých šancí aj tri sedemmetrové hody), vypracovali v 9. minúte trojgólové vedenia - 5:2. Za hostí v tom časte gólovo odpovedala prevažne kanonierka Tóthová. Práve po jej presnom zásahu sa Porube v 14. minúte podarilo vyrovnať na - 6:6. Od tohto momentu sa oba tímy striedali až do konca prvého polčasu vo vedení. Záver však vyšiel lepšie hostkám, ktoré v sa po presných zásahoch Tóthovej a Poznarovej ujali vedenia - 11:13.

Aj v úvode druhého dejstva sa viac darilo Porube. Domáce hráčky totiž vinou nepripravenej streľby zahodili viacero dobrých príležitostí. To hostky využili a po presnom zásahu Poznarovej viedli v 36. minúte o tri góly - 17:14. Následnú šesťminútovku ale Iuventa vyhrala 6:0 a po góle Tobiašovej viedli zverenky trénera Packu - 20:17. Až potom za hostky odpovedala z pokutového hodu kanonierka Tothová. V týchto momentoch sa v bráne Iuventy vyznamenávala Krebsová. Na tento stav zareagoval tréner hostí Beňadik oddychovým časom. Hostkám pauza pomohla a v 47. minúte znížili po presnom zásahu Chrenkovej na rozdiel jedného góly - 21:20. Potom ale Krebsová opäť zatiahla roletu, Iuventa vyhrala následnú päťminútovku 4:0 a po premenenej sedmičke Tobiašovej viedli jej hráčky v 53. minúte - 25:21. Hráčky Poruby sa ale nevzdávala a o tri minúty bol po góle Poznarovej stav - 27:25. Na tento moment zareagoval tréner domácich Ján Packa oddychovým časom. Ten jeho zverenkám nepomohol a strelecky disponovaná Poznarová presne sto sekúnd pred koncom vyrovnala na 27:27. Úplný záver ale vyšiel lepšie Iuvente, ktorá po góloch Geričovej a Rebičovej nakoniec strhla víťazstvo na svoju stranu. V tomto stretnutí si pochvalu za svoj výkon zaslúžia hlavne obe brankárky Medveďová (48% úspešnosť) a Krebosvá 49 % (úspešnosť).

Michalovce - Poruba 29:27 (11:13)

Pok. hody: 4/2 - 8/5, vylúčené: 1 - 1. Rozhodcovia: Richvalský a Cibere - 400 divákov.

IUVENTA: Krebsová, Medveďová - Bachyrievová, Bačíková, Geričová 1, Snopová 2, Szollosiová 3, Kovaličková 1, Horňáková, Hollá, Tobiašová 6/1, Hvostaľová 2, Wollingerová 7, Rebičová 3, Vinyuková 1, Trehubova 3/1.

DHC SOKOL: Doláková, Bártová - Osinová 2, Mýlková, Chrenková 3 Lešková, Tomečková, Tóthová 8/2, Hrbková 2/1, Adámková, Poznarová 8/2, Revajová, Rechtorisová 3, Selucká 1.

Zdroj: iuventa michalovce

Uverejnené: 27.07.2012 19:25:28