Futbalový divák sa z gólu netešil už 520 minút

Po nedávno skončenom zápase slovenskej dvadsaťjednotky, ktorá v Michalovciach nestačila na svojich rumunských rovesníkov a podľahla im 0:2, nás zaujal jeden moment. Posledným hráčom, ktorý sa tešil z domáceho presného zásahu bol Dominik Kunca. Ten skóroval v 20. minúte dohrávky 20. kola II. futbalovej ligy proti Liptovskému Mikulášu, keď vyrovnával na 1:1. Odvtedy akoby uťal. Michalovský futbalový priaznivec sa totiž z gólu netešil dlhých 520 minút. Hráči MFK Zemplín doma neskórovali celé štyri zápasy a gólovú smolu nepretrhli ani mladíci s dvojkrížom na prsiach.

Michalovský divák gól nevidel už 520 minút

Rusnák bez domáceho gólu

Michalovský futbalový divák sa v jarnej časti veľa radosti nedočkal. Jeho miláčikovi doma zdolali iba vypadávajúci Lučenec (4:0) a uhrali tri bezgólové remízy. V ostatných dueloch ťahali za kratší koniec. Ešte horšie sa pozerá na fakt, že domáci futbalisti nedali na vlastnom trávniku gól už dlhých 520 minút, čo je viac ako päť zápasov. Naposledy divák v Michalovciach gól domáceho tímu videl ešte v dohrávke 20. kola, kedy Michalovce podľahli Liptovskému Mikulášu 1:3. Práve v tomto stretnutí v 20. minúte vyrovnával Dominik Kunca na 1:1 a tento jeho presný zásah bol zatiaľ posledným domácim. Následne MFK Zemplín doma prehral s Rimavskou Sobotou 0:2, remizoval s Podbrezovou 0:0, prehral so Sencom 0:2 a nakoniec remizoval s Moldavou 0:0. Keď k tomu prirátame gólové suchoty slovenských mladíkov v stretnutí proti ich rumunským rovesníkom, vychádza nám, že michalovský divák nevidel gól  presne 520 minút. Navyše, trénera Alberta Rusnáka, ktorý na lavičke MFK Zemplín vymenil práve po prehre s Liptovským Mikulášom Vlastimila Petrželu, jeho zverenci ešte gólom na domácom ihrisku nepotešili. Dúfajme, že to zmenia hneď v prvom domácom stretnutí v nasledujúcej sezóne. Naproti tomu, tréner michalovského celku sa tešil už z troch víťazstiev na ihrisku súpera. Jeho zverenci totiž síce najskôr podľahli Dubnici 1:2, no potom vyhrali v Petržalke 1:0, Liptovskom Mikuláši 1:0 aj v Dolnom Kubíne 4:2. Z možných dvanástich bodov tak jeho zverenci získali na pôde súpera až deväť.