Iuventa piatykrát majstrom Slovenska

Hádzanárky Iuventy Michalovce vyhrali aj v treťom finálovom zápase, tentoraz na pôde Šale 30:21 a zabezpečili si tak už svoj piaty majstrovský titul. Zverenky trénera Jána Packu tak prešli národným play-off expresnou rýchlosťou, keď vyhrali všetkých šesť zápasov. Aj preto sa dá povedať, že majstrovský titul je v správnych rukách. Gratulujeme ...

Pred tretím finálovým zápasom play-off o majstra SR prijal bývalý tréner Šale Ján Packa, dnes už v službách Iuventy, gratuláciu k šesťdesiatinám, ktoré oslávi v utorok. Jeho súčasné zverenky začali podstatne lepšie, skvele bránili a ich súperky vyznievali v hre na postavenú obranu pasívne a úplne bezzubo. Iuventa rýchlo viedla 2:0, Šaľa kontrovala až v siedmej minúte po brejku Trochtovej. Proti hosťujúcemu tímu s jednoznačnou výškovou prevahou sa domácim útočilo ťažko, no po desiatich minútach sa po ojedinelej kombinácii presadila opäť Trochtová. Následne to vyšlo aj Czaníkovej a Šaľa po prvý raz viedla 4:3. Trehubová faulovala strieľajúcu Pilekovú, ktorá síce premenila, ale následnú presilovku prehrala Šaľa 0:2. Krátko potom z brejku pridala Szöllösiová ďalší gól a obhajca opäť viedol o dva góly 7:5. Keď Geričová z druhej vlny zvýšila na rozdiel troch gólov, domáci tréner Michal Lukačín vzal tajm. Trochtová síce na pivote znova uspela, no presne mierila aj na druhej strane po peknom prieniku Tobiášová. Obraz hry sa nezmenil ani v závere prvého dejstva, útoky Šale stroskotávali jeden za druhým na michalovskej obrane alebo v lepšom prípade na skvelej Kudročovej a hostky naopak s kontrami neotáľali. Szarková mohla dve minúty pred sirénou znížiť na dva góly, ale nedala sedmičku a naopak udrelo to na opačnej strane po strele Trehubovovej (8:12). Ukrajinská opora gólom zo sedmičky ukončila skóre prvého polčasu a dala svojmu tímu pohodlný šesťgólový náskok.

Po obrátke neprišiel žiadny tlak domácich. Bérešová síce previedla nádherné spracovanie dlhej lopty od Grandtnerovej na končekoch prstov a v páde prekonala Kudročovú, no Michalovčanky sa na opačnej strane presadzovali podstatne jednoduchšie. V 41. mninúte Wollingerová stiahla letiacu Pilekovú a obe sa museli porúčať z palubovky - domáca so zraneným ramenom a hosťujúca s dvojminútovým trestom. Ani v oslabení Iuventa súperky do žiadnej stíhacej jazdy nepustila a pohodlne strážila šesťgólový odstup. Naopak brzdiť musel Lukačín a keď jeho tím prehrával už o osem gólov (16:24), zobral tajm. Osud súboja i celej série bol už spečatený a tak si dovolili domáci poslať na sedmičku dlhodobo zranenú Bahýlovú, ktorá sa mohla potešiť aspoň gólom. Trocha smutní boli michalovskí fanúšikovia, ktorým sa do hľadiska Mestskej športovej haly podarilo doraziť až pätnásť minút pred koncom, keďže sa im cestou do Šale pokazil autobus. Náplasťou za túto smolu im však bolo, že podobne ako pred rokom, aj tentoraz so svojimi obľúbenými hádzanárkami môžu sláviť ďalší titul!

ŠTATISTIKA

Šaľa - Michalovce 21:30 (8:14) - konečný stav série 0:3.

Pok. hody: 3/3 - 4/3; vylúčené:  2 - 5; rozhodovali: Hanák, Novák (obaja ČR); divákov: 500.

DUSLO: Grandtnerová, Turóciová, Haladíková - Bíziková, Trochtová 6, Porubská, Piskayová 1, Vidiečanová 3, Bérešová 2, Tulipánová, Czaníková 1, Haládiková, Demajová 1, Pileková 2, Szarková 4/2, Ďurechová, Bahýlová 1/1.

IUVENTA: Kudročová, Krebsová, Gubíková - Bachyrievová 4, Bačíková, Geričová 5, Szöllösiová 6, Kovaličková, Polláková 1, Hollá, Horňáková, Tobiašová 4, Hvostaľová 1, Wollingerová 2, Rebičová, Trehubovová 7/3.

Priebeh: 0:2 - 1:2 - 1:3 - 4:3 - 4:4 - 5:4 - 5:8 - 6:8 - 6:10 - 7:10 - 7:11 - 8:11 - 8:14 - polčas - 8:15 - 10:15 - 10:16 - 11:16 - 11:17 - 13:17 - 13:18 - 14:18 - 14:19 - 15:19 - 15:21 - 16:21 - 16:24 - 18:24 - 18:26 - 19:26 - 19:29 - 21:29 - 21:30.

Zdroj: slovakhandball.sk

Uverejnené: 20.05.2012 11:38:43