Iuventa úspešná aj v Senci, po troch víťazstvách do finále

Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili aj v treťom súboji semifinálovej série národného play-off nad ŠKP Piccard Senec, tentoraz na jeho pôde v Pezinku 33:20, a zabezpečili si postup do finále. Zverenky trénera Jána Packu sa najbližšie predstavia doma na budúci víkend, keď proti jednému z dvojice Šaľa alebo Partizánske odštartujú finálovú sériu play-off o majstra Slovenska.

Iuventa nastúpila na tretie semifinálové stretnutie play-off proti Sencu už s uzdravenou dvojicou Horňáková - Tobiašová a domáci ešte bez avizovaného trénera Jurajova na lavičke. Samotný úvod stretnutia mal z pohľadu Zemplínčaniek raketový obraz. Aj keď prvé slovo patrilo po chybe Bachyrievovej kanonierke Kodajovej, Michalovčanky odpovedali sériou piatich gólov a v 6. minúte viedli 5:1. Keď v 11. minúte Trehubová z krídla zvýšila už na 10:3 pre obhajcu titulu, vyžiadali si Senčania oddychový čas. Nepomohlo. Po ďalších dvoch zásahoch Geričovej vyhrávali zverenky trénera Packu o 10 gólov už v 14. minúte - 3:13. Druhá polovica dejstva sa už niesla v pokojnejšom duchu a skončila výsledkom 5:5, čiže celkovo 8:18.

Aj úvod druhého dejstva začali gólom domáce, keď sa v 32. minúte presadila pivotka Štetáková. No Iuventa znovu odpovedala piatimi gólmi v rade a v 42. minúte viedla po koncovke Szollosiovej už 23:9. Senčanky sa potom zobudili a v 49. minúte zásluhou Štetákovej znížili na 15:27. Iuventa v týchto chvíľach poľavila, domácim sa rozchytala Vargová a v 52. minúte Marčeková znížila opäť na rozdiel desiatich gólov 17:27, kvôli čomu si tréner Packa vyžiadal oddychový čas. V 53. minúte sa hostky dočkali gólu zásluhou Hollej (17:28) a po ďalších dvoch zásahoch pivotky Horňákovej sa Iuventa dočkala tridsiateho gólu v sieti domácich - 17:30. Záver stretnutia sa už iba dohrával, to však nič nezmenilo na presvedčivom víťazstve Michaloviec v pomere 33:20 , ktoré znamená, že Iuventa si znovu vybojovala postup do finále.

Senec - Michalovce 20:33 (8:18) - 0:3 na zápasy

Pok. hody: 4/3 - 6/4, vylúčené: 4 - 4. Rozhodovali:  Hájek a Macho (obaja ČR) - 200 divákov.

ŠKP PICCARD: Vargová, Leviczká - Neštická, Galiková, Palková, Kodajová 9/3, Tučnovičová, Kupkovičová 1, Kurčinová, Štefíková, Z. Rychtarechová 3, Hubertová, Štetáková 3, Marčeková 2, Kováčová 2.

IUVENTA: Krebsová, Kudročová - Bachyrievová 6, Bačíková 1, Geričová 2,  Szollosiová 5, Tobiašová 2, Kovaličková 1, Horňáková 2, Rebičová 2,  Polláková 1, Hollá 2, Wollingerová 3, Tregubová 6/4.

Najbližší program Iuventy:

1. zápas finále play-off (sobota 12. mája 2012): IUVENTA - Šaľa/Partizánske,

2. zápas finále play-off (nedeľa 13. mája 2012 o 10.30 hod.): IUVENTA - Šaľa/Partizánske,

3. zápas finále play-off (sobota 19. mája 2012): Šaľa/Partizánske - IUVENTA,

prípadný 4. zápas finále play-off (nedeľa 20. mája 2012): Šaľa/Partizánske - IUVENTA,

prípadný 5. zápas finále play-off (streda 23. mája 2012 o 18.00 hod.): IUVENTA - Šaľa/Partizánske.

Zdroj: iuventa michalovce