MFK Zemplín opäť zaváhal

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce prehrali v zápase 27. kola II. futbalovej lige na vlastnom ihrisku s Rimavskou Sobotou 0:2 (0:0). Hostia o svojom víťazstve rozhodli v druhom dejstve, v ktorom sa za nich presadili v 56. minúte E. Le Giang a 74.minúte P. Ďurica. Zverenci trénera Alberta Rusnáka tak natiahli svoju sériu prehier už na šesť zápasov. MFK Zempín sa najbližšie predstaví v nedeľu 6. mája v Petržalke, doma ich opäť uvidíme v sobotu 12. mája, kedy jeho hráči privítajú o 19.30 celok Podbrezovej.

V 27. kole II. futbalovej ligy sa hral futbal priemernej úrovne. V druhej minúte bol pred pokutovým územím faulovaný navrátilec do základnej zostavy Ruskovský, Jakubčo ale mieril z priameho kopu iba do múru. Presne po štvrťhodine napriahol zpoza hranice šestnástky Ruskovský, jeho strelo však tesne minula bránu hostí. V 19. minúte zabojoval o loptu Kunca, prihrávkou našiel na hranici šestnástky voľného Škvarku, no jeho strela išla takisto mimo priestoru Kostolanského brány. O sedem minút neskôr sa zrodila najväčšia šanca prvého polčasu. Waseem zakombinoval s Ruskovským, Kunca však jeho center neusmernil do siete súpera. V 41. Mmnúte sa zrodila ďalšia šanca domáceho tímu. Na rohový kop Gamkrelidzeho najvyššie vyskočil Krmpotič, no brankár Kostolanský jeho hlavičku vyrazil a obrana hostí loptu odpratala do bezpečia. Po následnom rohu pálil nepresne Jakubčo.

Na začiatku druhého polčasu zaujal Gamkrelidze, ktorého projektil tesne minul bránu Gemerčanov. V 56. minúte udrelo na opačnej strane. Ojedinelý protiútok hostí zakončil presnou strelou Emil Le Giang, ktorý na jeseň ešte pôsobil v Michalovciach a hostia viedli 0:1. Domácich futbalistov tento moment ešte viac zrazil do kolien, zatiaľ čo hostia sa osmelili. V 74. minúte prišiel ich druhý úder, keď sa po brejku dostal k zakončeniu P. Ďurica a krásnym oblúčikom prekonal bezmocného Patrika Le Gianga po druhýkrát. Domáci futbalisti mohli znížiť o dve minúty neskôr. Hosťujúci obránca zahral v pokutovom území šľapákom a hlavný rozhodca duelu nariadil v pokutovom území hostí  nepriamy kop. Róbert Rák však z neho mieril iba do múru a obrana Gemerčanov následne odpratala loptu do bezpečia. Chvíľu nato zneškodnil Kostolanský nebezpečnú strelu Kuncu. V závere zápasu sa mohli tešiť hostia aj tretíkrát, Síheľského strelu ale P. Le Giang v bráne MFK Zemplín kryl.

MFK Zemplín Michalovce - MŠK Rimavská Sobota 0:2 (0:0)

Góly: 57. E. Le Giang, 74. Pet. Ďurica. ŽK: 31. J. Hořava, 37. Jakubčo, 37. Ruskovský - 66. Pribula. Rozhodoval: Straka - 1150 divákov

MFK ZEMPLÍN: P. Le Giang - Waseem, Krmpotič, Podhorin, Jakubčo (69. A. Devečka) - Ruskovský (57. Rák), J. Hořava, Škvarka (57. Kovaľ), Gamkrelidze - Uškovič, D. Kunca

MŠK: Kostolanský - Poleť, Rubint, J. Zvara, Morháč - Siheľský, Obročník, P. Sedlák (71. Baláži), Pribula - E. Le Giang (76. Pisarik), Pet. Ďurica (83. Vargic)