Mladšie dorky Iuventy doma zdolali Prešov

Mladšie dorastenky michalovskej Iuventy zvíťazili v nedeľňajšom súboji 5. kola nadstavbovej časti o titul doma nad Prešovom 28:23 (13:9) a naďalej si udržali kontakt s vedúcou Bytčou na čele tabuľky. Zverenky trénerskej dvojice Dušan Daniš - Soňa Bačíková budú najbližšie v akcii v sobotu 28. apríla 2012 o 13.00 hod. v Bratislave proti ŠKP. Doma ich najbližšie uvidíme v nedeľu 6. mája o 13.00 hod. proti Bernolákovej Košice.

Úvod zaujímavého zápasu vyšiel lepšie domácim hráčkam, ktoré po presnom zásahu Leškovej viedli v 11. minúte 5:3. Hostky síce znížili o niekoľko minút na 6:5, no Iuventa po premennej sedmičke Leškovej v 18. minúte opäť viedla o tri góly 9:6. Trojgólové vedenie si zverenky trénera Daniša udržiavali až do konca a navyše po góle V. Kišíkovej v posledných sekundách sa dostali do polčasového vedenia 13:9.

Druhé dejstvo začali lepšie domáce, ktoré po góloch V. Kišíkovej a Nagyovej viedli už o šesť gólov 15:9. Hráčky Iuventy aj naďalej pokračovali vo svojej hre a po presnej strele Tabakovej vyhrávali v 40. minúte taktiež o šesť gólov 20:14. Následnú desaťminútovku ale vyhrali hostky 6:1 a rázom bolo po góle Šutranovej v 49. minúte 21:20. Hráčky Iuventy zapli na vyššie obrátky, čoho dôsledkom bolo v 55. minúte po góle V. Kišíkovej štvorgólové vedenie 26:22. Následne sa presadila opäť Kišíková a Iuventa tak viedla o päť gólov 27:22. Na tento stav zareagoval tréner hostí oddychovým časom, no hneď po ňom sa presadila z rýchleho protiútoku Nagyová, ktorá upravila na 28:22 a týmto gólom zlomila odpor húževnatého súpera.

Michalovce - Prešov 28:23 (13:9)

Pok. hody: 6/5 - 4/3, vylúčené: 6 - 3, navyše ČK: 59. Tabaková (Iuventa, za tri vylúčenia). Rozhodovali: Daňo a Sabol - 100 divákov.

IUVENTA: Hurčíková, Čičáková, Ferenčíková - Lešková 5/3, Dziurová, Lukáčová, Chorovská 2, Ščerbaková, V. Kišiková 6/2, Tabaková 1, Kocanová, Nagyová 7, Šimková 4, Ondová 1, Danková 2, Kniežová.

ŠŠK: Zusková, Ďuricová, Šarišská - Petková, M. Čirčová 3, Musilová, Vencúriková 3, Šumberová 3, R. Čirčová, Jurašková, Maťašová 1, Baranová, Šutranová 10/3, Kundrátová, Hladová.