Staršie dorky Iuventy zdolali Trenčín

Staršie dorastenky michalovskej Iuventy si v predohrávanom stretnutí 5. kola nadstavbovej časti skupiny o titul bez problémov doma poradili s Trenčínom, nad ktorým zvíťazili rozdielom dvanástich gólov 42:30 (22:12). Zverenky trénerky Marianny Nemčíkovej sa najbližšie predstavia v sobotu 28. apríla 2012 o 14.45 hod. v Bratislave proti ŠKP. Doma ich znovu uvidíme v nedeľu 6. mája o 15.00 hod. proti Bernolákovej Košice.

Zo začiatku to ale na vysoké víťazstvo Iuventy nevyzeralo. V 9. minúte totiž hostky po góle Bérovej viedli 6:5. Domáce hráčky síce kontrovali dvoma presnými zásahmi Lazorovej a Fulekovej, no Trenčianky v 12. minúte po góle Cipovovej opäť vyhrávali tentoraz 8:7. To však bolo poslednýkrát, čo boli hostky vo vedení. Iuventa následne kontrovala piatimi gólmi v rade a po presnej strele Fulekovej vyhrávali jej hráčky v 16. minúte 12:8. Druhá polovica prvého polčasu vyšla domácim hráčkam oveľa lepšie a v 30. minúte už viedli po presnej strele Hvostaľovej 22:12.

Ani v druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Domáce hráčky naďalej kontrolovali priebeh hry a v 43. minúte po góle Daňkovej už viedli o pätnásť gólov 33:18. Iuventa naďalej pokračovala vo svoje hre a trestala každú jednu chybu súpera. V 49. minúte už bol rozdiel v skóre sedemnásťgólový, potom čo, Uhelyová upravovala na 37:20. V samom závere sa trénerka domáceho tímu rozhodla prestriedať, čo malo za dôsledok, že hráčky Trenčína znížili na dvanásťgólový rozdiel 42:30.

Michalovce - Trenčín 42:30 (22:12)

Pok. hody: 4/2 - 3/2, vylúčené: 3 - 4. Rozhodovali: Pokorný a Gedeon - 150 divákov.

IUVENTA: Čičáková, K. Sedláčková - Ujhelyová 5, Popovičová, 2/1, Fuleková 7, Daňková 5, Vargová 1, Nagyová 3. Lazorová 1, I. Kišiková, Hvostaľová 6/1, Janičová, Rebičová 8, Feňovčíková 4.

HK ŠTART: A. Kvasnicová - Milanová 3, Habánková 5/1, S. Sedláčková 1, Cipovová 4, Berová 9, Hehejíková 5/1, Szabóová, M. Kvasnicová, Z. Kovaličková, Luščonová 3, Lipčáková.

Zdroj: iuventa michalovce

Uverejnené: 20.04.2012 20:31:03