MFK Zemplín utŕžil v Ružomberku štvorgólový debakel !!!

Futbalisti MFK Zemplín nezvládli zápas 24. kola II. futbalovej ligy, keď na pôde ružomberskej rezervy utrpeli zahanbujúcu prehru 0:4. MFK Zemplín tak utŕžil najväčšiu prehru v tejto sezóne a v jarnej časti má tak bilanciu jednej výhry, dvoch remíz a dvoch prehier. Zverenci trénera Petrželu budú mať šancu na reparát budúcu sobotu 14.3, keď o 19.30 privítajú v šlágri 25. kola doterajšieho neohrozeného lídra Myjavu.

Tréner Petržela urobil po stredajšej dohrávke v Senci (1:2) tri zmeny v základnej zostave, keď zraneného Mihoka nahradil rekonvalescent Rák a v obrane miesto Hotteka i Waseema nastúpili Dargaj a Jakubčo. MFK Zemplín mal aj napriek týmto zmenám hororový úvod. Už po štvrťhodine totiž jeho hráči prehrávali rozdielom triedy. Najskôr v 3. minúte našiel Gerec v pokutovom území Almaského a ten strelou do protipohybu prekonal Brédu. O štyri minúty už domáci hráči viedli o dva góly. Na rohový kop Almaského najvyššie vyskočil Nagy a hlavou upravil na 2:0. To však nebol koniec. V 14. minúte sa dostal na hranici päťky k lopte Bartoš, jeho strela ale tesne minula bránu hostí. To, čo sa nepodarilo jemu, podarilo sa o dve minúty neskôr Serečinovi, ktorý sa proti svojmu bývalému zamestnávateľovi presadil aj v druhom vzájomnom stretnutí, keď strelou z hranice šestnástky prekonal bezmocného Brédu po tretíkrát. Po treťom góle v sieti hostí tempo zápasu upadlo. V 33. minúte sa hosťujúci hráči domáhali pokutového kopu po faule na Kuncu, no píšťalka hlavného rozhodcu Páchnika ostala nemá. Na druhej strane zase zaujala po centri agilného Serečina hlavička Bartoša, z ktorou si Bréda poradil. V závere prvého polčasu sa konečne trochu osmelili aj hostia. Najskôr z hranice šestnástky pálil tesne nad Gamkrelidze a minútu pred koncom prvého dejstva zblokovala Uškovičovi strelu z päťky obrana domácich na roh.

Do druhého polčasu urobil tréner Petržela dve zmeny, keď Waseem vymenil Krmpotiča a namiesto Jakubča vybehol na trávnik Hottek. Na začiatku druhej polovice zápasu mohlo zahrmieť na oboch stranách. Najskôr hasil Bréda pred domácimi útočníkmi a potom sa z hranice šestnástky oprel do lopty Kunca, no z jeho strelou si Smieška poradil. V 62. minúte zahrávali domáci priamy kop asi zo sedemnástich metrov, loptu si postavil Serečin a jeho krížna strela skončila v sieti Brédu po štvrtýkrát. MFK Zemplín sa snažil odpovedať Waseemom, s jeho štipľavou strelou si ale s námahou Smieška poradil. Na začiatku poslednej štvrťhodiny mohol Markovič skórovať po piatykrát, jeho strela však skončila na brvne bezmocného michalovského golmana. V závere zápasu sa mohol ten istý hráč presadiť ešte raz, no na výsledku 4:0 sa už nič nezmenilo.

Štatistika:

MFK Ružomberok B - MFK Zemplín Michalovce  4:0  (3:0)

Góly: 3. Almaský, 7. Nagy, 16. Serečin, 62. Serečin. Žlté karty: Kotora - Krmpotič, Korijkov, Hořava, Dargaj. Rozhodovali: Páchnik - Bednár, Mikulaj. Divákov: 233.

Ružomberok: Smieška - Kováč, Práznovský, Janso, Lupták -  Kotora (52. Markovič), Nagy (66. Ondrek), Almaský, Bartoš - Serečin, Gerec (71. Ondrík).

Michalovce: Bréda - Dargaj, Krmpotič (46. Waseem), Korijkov, Jakubčo (46. Hottek) - Kunca, Hořava, Kovaľ (74. Škvarka), Gamkrelidze - Uškovič, Rák.

Ostatné výsledky 24. kola: Podbrezová - Moldava 2:0 (2:0), Dolný Kubín - Liptovský Mikuláš 2:0 (0:0), Lučenec - Senec 1:4 (1:2), Myjava - Petržalka 6:1 (2:0), Dubnica - Rimavská Sobota 0:2 (0:1).