Mladšie a staršie dorastenky Iuventy doma zdolali Bytču

Staršie dorastenky Iuventy v šlágri tretieho kola nadstavbovej časti o titul zvíťazili doma nad MHK Bytča o štyri góly 32:28, čím si upevnili vedúce postavenie v tabuľke skupiny o majstrovský titul.V šlágri 3. kola finálovej skupiny o prvé miesto zdolali mladšie dorastenky michalovskej Iuventy takisto MHK Bytču 35:31 a taktiež si upevnili vedúcu priečku v tabuľke. Zverenky trénerov Marianny Nemčíkovej a Dušana Daniša čakajú najbližšie zápasy v Nitre proti UDHK a bude to v sobotu 14. apríla.

STARŠIE DORASTENKY

Stretnutie starších dorasteniek Iuventy a Bytče už takú dramatickosť ako zápas mladších doriek nemalo. Hráčky hostí sa síce držali do 17.minúty, keď po presnom zásahu Holešovej viedli 9:8, Iuventa sa ale šnúrou štyroch gólov od svojho súpera odtrhla a gólom Hvostaľovej viedla v 23.minúte 12:9. Hostky síce znížili na 12:10, no Iuventa si piatimi gólmi v rade do konca prvého polčasu vypracovala vedenie 17:10, keď sedemnásty presný zásah domácich zaznamenala v záverečných sekundách Nagyová.

Začiatok druhého dejstva vyšiel lepšie domácim hráčkam, ktoré po troch góloch v rade viedli v 35.minúte po presnom zásahu Rebičovej už o desať gólov 20:10. Hosťujúce hráčky sa síce zlepšenou hrou viackrát Iuvente priblížili, keď napríklad v 41.minúte bolo po góle Holešovej 21:15 a po presnom zásahu Vaninovej o päť minút neskôr už iba 23:19, no domáce už tento zápas zo svojich rúk nepustili a podobne ako mladšie dorky si na svoje konto pripísali dva body za víťazstvo 32:28.

Michalovce - Bytča 32:28 (17:10)

Pok. hody: 3/2 - 6/4, vylúčené: 5 - 1,  rozhodovali: Klimko a Klus - 50 divákov.

IUVENTA: Krebsová, Sedláčková - Koritárová, Olšovská 5, Popovičová, Fuleková 5, Daňková, Vargová, Nagyová 2, Lazorová 6, Hvostaľová 5/1, Janičová, Rebičová 6/1, Feňovčíková 3.

MHK: Le. Janešíková, Bulová - Lapšová 2/1, Holešová 8/1, Vaninová 5, E. Minarčíková 7/2, Španihelová, Michelová 5, D. Šichmanová, Ballayová, Gajdošíková, Gáboríková, S. Mičiniková 1.

MLADŠIE DORASTENKY

V zápase momentálne dvoch  najlepších  tímov mladšieho dorastu začala lepšie Iuventa, ktorá po góle Tabakovej viedla v 4.minúte 5:3. Hostky síce o minútu na to dvoma gólmi vyrovnali, no po presnej strele Tabakovej Iuventa zase viedla 6:5.  Potom prišla chvíľa Bytče, ktorá sa šnúrou štyroch gólov ujala v 11.minúte vedenia 6:9. Domáce hráčky ešte do konca prvého polčasu vyrovnali a gólom Kišíkovej v 28.minúte viedli 17:15. Posledné slovo v prvom polčase mala hosťujúca Renáta Záhumenská, ktorá upravovala polčasové skóre na 17:16.

Úvod druhého polčasu vyšiel lepšie Iuvente, ktorá v 37.minúte viedla po presnej strele Leškovej už o šesť gólov 23:17. Domáce hráčky pokračovali v nasedenom tempe a po góle Tabakovej v 44.minúte už bolo 27:20. Druhá polovica záverečného dejstva ale vyšla lepšie Bytči. Iuventa síce v 49.minúte po góle Kišíkovej viedla 30:25, no hostkám sa v priebehu piatich minút podarilo vyrovnať na 30:30, keď sa o vyrovnávajúci gól postarala zo sedemetrového hodu Renáta Záhumenská. Domáce hráčky však stretnutie z rúk nepustili, záverečnú päťminútovku vyhrali 5:1 a zaslúžene si na svoje konto pripísali ďalšia dva body.

Michalovce - Bytča 35:31 (17:16)

Pok. hody: 6/2 - 4/3, vylúčené: 4 - 5, navyše ČK: 59. V. Kišiková (Michalovce za tri vylúčenia), rozhodovali: Klimko a Klus - 50 divákov.

IUVENTA: Hurčíková, Čičáková, Ferenčíková - Mojsejová, Lešková 6, Lukáčová, Chorovská 3, Ščerbáková, V. Kišiková 3, Tabaková 11, Nagyová 10/2, Šimková 1, Ondová, Danková 1, Kniežová, Kolesárová.

MHK: Le. Janešiková, Lu. Janešíková - Čilíková, Pastorková 1, Ra. Zahumenská, Kmošenová, Holinková 1, Gajdošíková 9/2, Španihelová 8, Šichmanová 8/1, Re. Zahumenská 4.

Zdroj: iuventa michalovce

Uverejnené: 01.04.2012 17:27:39