Futbalová 19 zdolala Rakúšanov, presadili sa dvaja Zemplínčania

Slovenskí futbalisti do 19 rokov porazili v pondelok v prípravnom stretnutí rovesníkov z Rakúska 2:0. Góly strelili v úvode oboch polčasov hráči Zemplínu Michalovce. V 3. minúte sa presadil Ľubomír Korijkov, v 50. minúte zaistil triumf Oliver Špilár. Zverenci Petra Gergelya odohrajú tento týždeň s Rakúšanmi aj druhý duel, odvetný zápas je na programe v stredu 28. marca v Drassburgu o 19.00 h.

Slovensko 19 - Rakúsko 19 2:0 (1:0)

Góly: 3. KORIJKOV, 50. O. ŠPILÁR

Rozhodovali: M. Mastiš - Borsányi, V. Mastiš (všetci Slovensko), 150 divákov

SLOVENSKO 19: Gábriš - Ambra, Koštrna, KORIJKOV, Ondrek, Bukata (63. Behan), Dzúrik, Morong (89. Ilko), O. ŠPILÁR (80. Kamenčík), Chlpík (46. Kemláge), Vojtuš (71. Miklós)

RAKÚSKO 19 (základná zostava): Streinbirger - Petrovic, Neuhold, Wimmer, Peinsipp, Völkl, Schöpf, Ritzmaier, Prosenik, Stöger, Spiridonovic

Peter Gergely (tréner SR 19): "Odohrali sme dobrý zápas s kvalitným súperom. Som spokojný s tým, že sme nedostali gól, pričom viackrát nás podržal brankár. Na druhej strane mohli sme vyhrať aj vyšším rozdielom, takže s výsledkom aj výkonom som spokojný. Do odvety určite urobím nejaké zmeny v zostave, ale cieľ je rovnaký - vyhrať."

Zdroj: futbalsfz.sk