Orli naďalej lídrom ligy, ženy 1. BK-D s prehrou

Počas víkendu absolvovali svoje duely aj obidva Michalovské basketbalové kluby. Viac sa darilo hráčom 1. BK Michalovce, ktorý vyhrali na palubovke rezervy Sabinova vysoko o päťdesiat bodov 93:43 a udržali sa tak na prvom mieste tabuľky II. ligy. Orli sa v ďalšom kole predstavia opäť u súpera, keď v sobotu 31.3. nastúpia v Prešove. Naproti mužom, ženy 1. BK-D Michalovce prehrali v prvom zápase semifinále play-off II. basketbalovej ligy skupina Východ na pôde Rožňavy o jedenásť bodov 48:59 a pred odvetou si tak skomplikovali situáciu. Odvetný súboj týchto dvoch celkov je na programe v sobotu 31.3. o 10.00 v telocvični GPH Michalovce.

Sabinov ´B´ - 1.BK Michalovce 43:93 (22:42)

Michalovčania nastúpili na palubovke Sabinova ako veľkí favoriti, čo na ihrisku aj naplnili. Len úvodná štvrtiny bola, ako tak vyrovnaná. Hostia pravidelnými striedaniami udržovali vysoké tempo hry, na ktoré domáci nestačili. Otázny teda bol už len konečný rozdiel v skóre. Najbližší zápas odohrajú Orli v sobotu 31.3.2012 o 18:00 v Prešove.

Body a zostava 1. BK: R. Rakovský 23, Mižák 21, Maškulík 20, T. Mitterpák 10, Šanta 9, Šimko 6, Jäger 2, Novakovský 2.

Peter Biganič manažér 1. BK: „Odohrali sme dobrý zápas, v ktorom sme od začiatku dominovali. O svojom víťazstve sme rozhodli v prvom dejstve a v druhom polčase dal tréner Roman Rakovský možnosť všetkým hráčom, čo mal k dispozícii.“

Rožňava - 1.BK D Michalovce  59 : 48 (36:16)

Štvrtiny: (15:13,21:3,13:17,10:15)

Hráčky 1. BK-D, ktoré skončili po základnej časti pred svojich semifinálovým súperom cestovali na palubovku Rožňavy s cieľom uhrať, čo najlepší výsledok pred odvetou. To sa im však nepodarilo, keďže hlavne v prvom polčase zaostali za svojim optimálnym výkonom. Po polčasovej prehre o dvadsať bodov (36:16) sa síce v druhom dejstve zlepšili, no jedenásťbodová prehra (48:59) ich môže po odvetnom zápase mrzieť. Odvetný súboj týchto dvoch celkov je na programe v sobotu 31.3. o 10.00 a jeho dejiskom bude hala Gymnázia Pavla Horova v Michalovciach.

Body a zostava 1. BK-D: Terezková 11, Maľuková 8, Vajková 8, Jurašková 7, Nagyová 5, Priščáková 5, P. Vargová 2, Oláhová 2, Fecková, Mrázová, Jančárová.

Tréner 1. BK Ladislav Janošov: „Dalo by sa povedať, že sme tento dôležitý duel nezvládli. Od piatej minúty prvej štvrtiny až do konca polčasu dievčatá odohrali najhorší 15 minút v sezóne a postavili svojho súpera na koňa. Každá jedna hráčka, čo bola na ihrisku robila chyby, hlavne v útočnej fáze, čo bolo pre mňa nepochopiteľné. V druhom dejstve sa síce hra trošku zmenila a dievčatá znížili hrozivé polčasové skóre, no prehra o jedenásť bodov je dosť vysoká a v odvete budeme mať čo robiť, aby sme postúpili do finále.“