MFK Zemplín začal jarnú časť remízou

Futbalisti MFK Zemplín vo svojej jarnej premiére remizovali na ihrisku Bodva Moldava nad Bodvou 1:1. O jediný presný zásah MFK sa postaral v 25. minúte Waseem. Michalovčania mali prakticky celý zápas vo svojich rukách a len vinou zlyhania v koncovke sa netešili z troch bodov. Trénera Petrželu v tomto stretnutí uspokojila hlavne štvorica mladíkov Bréda, Kovaľ, Danko, Korijkov. V ďalších dvoch kolách sa MFK Zemplín predstaví doma, keď prvý domáci zápas proti Dolnému Kubínu odohrajú jeho hráči v sobotu 24.3. už pod novým umelým osvetlením o 17.30.

Zlyhali v koncovke

Michalovčania cestovali do Moldavy s cieľom bodovať, čo sa im aj podarilo. Priebeh zápasu však ukázal, že remíza 1:1 je pre nich skôr stratou. MFK prehrával už od siedmej minúty, keď domáci Azevedo premenil pokutový kop. Na jeho presný zásah odpovedal v 25. minúte Waseem, ktorý zužitkoval perfektnú prihrávku Ráka. Od tohto momentu mali Michalovčania viacero dobrých streleckých príležitostí, no ani jednu z nich nevyužili. „Odohrali sme dobrý zápas. Moji zverenci podali slušný výkon. Myslím si, že počas celého stretnutia sme boli lepším tímom, no zlyhali sme v koncovke. Hlavne v druhom dejstve sme mali na kopačkách viacero príležitostí rozhodnúť, ale ani raz sme sa už nedokázali presadiť. Obrovská škoda nášho malého dôrazu v koncovke, pretože tento zápas sme vyhrať mohli,“ skonštatoval na margo stretnutia 21. kola kormidelník MFK Vlastimil Petržela.

Jedným z tých, čo výkonom Petrželu potešili bol aj Stanislav Danko

Radosť urobili mladíci

V základnej zostave MFK Zemplín sa v stretnutí objavili až štyria hráči, ktorí sú vekovo ešte dorastencami. V bránke nastúpil Bréda, stopérskej dvojici Korijkov a v strede poľa duo Kovaľ, Danko. „Táto štvorica mi urobila obrovskú radosť. Chlapci podali výborné výkony, zastali si svoje miesto na ihrisku. Ukázali mi, že do budúcnosti s nimi môžem počítať,“ uviedol Petržela. V jeho základnej zostave na úvodný jarný duel neabsentovala ani trojica novicov, stredopoliar Hořava a útočníci Rák, či Uškovič. „Hořava a Rák podali také výkony, aké od nich očakávam. Určite nesklamali a ukázali, že pre toto družstvo budú prínosom. V prípade Uškoviča takisto verím, že bude prínosom, no tento zápas mu nevyšiel najlepšie. Bol síce pri góle, no ďalšie fázy stretnutia mu nevyšli,“ podotkol lodivod MFK, ktorého zverenci sa budúci týždeň predstavia doma, keď o 17.30 už pod novým umelým osvetlením privítajú tabuľkové suseda, štvrtý Dolný Kubín.

FK Bodva Moldava nad Bodvou - MFK Zemplín Michalovce 1:1 (1:1)

Góly: 7. Dyjan (11 m) - 25. Waseem

ŽK: 22. Kantar - 6. Krmpotič, 34. J. Hořava

Rozhodoval: Ježík - 1742 divákov.

FK BODVA: R. Novák - Krážel, Ojirogbe, N. Pavlovič, Martin Kubala - Cmarko (86. Smačár), Kantar (80. Dolutovský), Dyjan, Artavazd (46. Bognár) - R. Jurko, Balát

MFK ZEMPLÍN: Bréda - Waseem, Krmpotič, Korijkov, Jakubčo - Ruskovský (82. Gamkrelidze), J. Hořava, Kovaľ, S. Danko (76. D. Kunca) - Rák, Uškovič

Ostatné výsledky 21.kola: MFK Ružomberok "B" - MFK Dubnica 2:0 (0:0), TJ Spartak Myjava - ŽP Šport Podbrezová 1:1 (0:1), FK LAFC Lučenec - MŠK Rimavská Sobota 1:2 (0:1), MFK Tatran Liptovský Mikuláš - ŠK SFM Senec 1:1 (0:0)