Dorastenky Iuventy začali finálové skupiny výhrami

Mladšie aj staršie dorastenky Iuventy Michalovce začali svoje účinkovanie vo finálových skupinách o majstra Slovenska výhrami. Mladšie dorky porazili na vlastnej palubovke celok ŠKP Bratislava o desať gólov 34:24. Úspešné boli v aj staršie dorastenky, ktoré si s bratislavským ŠKP poradili po výsledku 34:15. Oba dorastenecké tímy sa najbližšie predstavia v Košiciach, kde v nedeľu 18. marca najskôr nastúpia mladšie dorky a po nich sa na palubovke tohto celku predstavia aj staršie dorky.

STARŠIE DORASTENKY

Skóre zápasu otvorila po dvadsiatich sekundách Olšovská, no súper z Bratislavy sa po ôsmich minútach dostal do tesného vedenia po premenenom hode Tomašechovej - 3:4. To akoby pichol do osieho hniezda, pretože nabudené domáce od tohto momentu vsietili dvanásť gólov za sebou... Verte-neverte, ale Iuventa až do konca prvého dejstva skórovala dvanásťkrát za sebou (!) a ŠKP korigovalo až pokutovým hodom po čase prvého polčasu, keď bola znovu znovu úspešná Tomašechová 15:5. Len dodajme, že ŠKP v tej chvíli skórovalo po dlhých 22 minútach.

Druhý polčas začal v rovnakom štýle, ako skončil prvý - domáce po dvoch gólov Ujhelyovej a Fulekovej získala náskok už 17:5 a gól V. Vasilenkovej v 37. minúte bol prvým z hry po dlhej 30-minútevej pauze. S chuťou hrajúce domáce, v tíme ktorých dostali priestor všetky hráčky na súpiske, svoj náskok postupne zvyšovali, až sa zrodila ich výhra rozdielom devätnástich gólov 34:15.

Michalovce - Bratislava 34:15 (15:5)

Pok. hody: 3/3 - 5/4, vylúčené: 4 - 2, rozhodovali: Gedeon a Harman - 150 divákov.

IUVENTA jun.:  Krebsová, Čičáková - Martonová 7/1, Olšovská 8/1, Ujhelyová 2, Popovičová, Fuleková 5, Daňková, Danková 1, Vargová 2, Nagyová 2, Lazorová, Hvostaľová 1, Janičová, Rebičová 3/1, Feňovčíková 3.

ŠKP: Ošťadalová, Hummlerová - Tomašechová 4/4, Uhrínková, Andraová, B. Osvaldová, Árvayová, Kunáková 1, Hrušková 2, V. Vasilenková 2, Žákovská 1, Tomšová, A. Vasilenková 5.

MLADŠIE DORASTENKY

Mladšie dorastenky Iuventy začali proti bratislavskému ŠKP vo veľkom štýle a po deviatich minútach viedli 4:1. O štyri minúty neskôr Nagyová počas presilovky zvýšila už na 7:2 a náporu domácich nezabránil ani následný oddychový čas trénerky hostí Príklerovej, pretože Michalovčanky strelili ďalších šesť gólov za sebou a v 19. minúte viedli už 13:2! Súperky z hlavného mesta zaostávali vo všetkých herných činnostiach, a tak aj preto skončilo prvé dejstvo priepastným štrnásťgólovým rozdielom v pomere 20:6.

Druhý polčas bol presným opakom toho prvého. Domáce sa uspokojili a prvých desať minút prehrali 1:9, vďaka čomu ŠKP znížilo na 21:15. Hostky sa domácim najbližšie priblížili v 45. minúte, keď po góle Hudákovej bol stav 22:17. Práve vtedy sa Iuventa vzchopila, po veľkom trápení začala strieľať góly a záver sa už opäť niesol v jej réžii. Konečný výsledok stanovila pokutovým hodom po čase domáca Lešková, ktorej presný zásah znamenal stav 34:24.

Michalovce - Bratislava 34:24 (20:6)

IUVENTA jun.:  Hurčíková, Čičáková, Ferenčíková - Mojsejová, Lešková 6/4, Lukáčová, Chorovská 1, Ščerbaková 1, V. Kišiková 6/1, Tabaková 7, Nagyová 5, Šimková 4, Ondová, Danková 4, Kniežová, Kolesárová.

ŠKP: Ficelová, Hummlerová - M. Hanušová, Uhrínková 5, Némethová, A. Hanušová, Majerníková 1, Osvaldová 2, Dubravická, Šmýkalová, Hudáková 5/1, Petričková, Stašová, Sajanová 2, Žákovská 9/4.

Zdroj: Iuventa Michalovce

Uverejnené: 11.03.2012 19:53:00