Iuventa zvládla šláger a je stále lídrom

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v šlágri 21. kola slovensko-českej interligy WHIL na palubovke svojho najväčšieho konkurenta o prvé miesto v slovenskej časti HK Duslo Šaľa, tesne o gól 26:25. V dramatickom zápase, kedy si ani jedno družstvo nevypracovalo väčší náskok strhli zverenky trénera Packu víťazstvo na svoju stranu až v samom závere. Týmto víťazstvom sa tak udržali na prvom mieste tabuľky, ktorú vedú o skóre pred českým Veselím.

Dramatický zápas

Od začiatku zaujímavého duelu si ani jedno družstvo nevypracovalo väčší ako dvojgólový náskok. Domáce hráčky síce v závere prvého polčasu viedli o dva góly (14:12), no polčasová prestávka viac pomohla Iuvente. Tá hneď v úvode skóre otočila a v závere zápasu nakoniec jej hráčky strhli víťazstvo na svoju stranu. „Diváci videli veľmi dramatický zápas. Ani jedno družstvo si nevypracovalo výrazný náskok. Podali sme bojovný výkon, podľa môjho názoru sme kvalitou prispeli k výbornému zápasu. Tomu by možno viac svedčala remíza, no Michalovce boli v závere šťastnejšie a strhli víťazstvo na svoju stranu. Bohužiaľ, aj takéto bývajú zápasy, my to musíme hodiť za hlavu a sústrediť sa na ďalšie stretnutia,“ uviedol po súboji sklamaný tréner Šale Michal Lukačin, ktorého zverenky sa v posledných štyroch stretnutiach interligy trikrát predstavia na palubovke súperov a raz doma, keď privítajú Veselí.

Dôležité víťazstvo

Na rozdiel  od svojho náprotivka bol lodivod Iuventy Ján Packa po tesnom víťazstve oveľa spokojnejší. Ten síce nebol úplne spokojný, no víťazstvo na pôde najväčšieho konkurenta v súboji o najlepší slovenský tím utlmilo každé nedostatky z tohto zápasu. „Vedeli sme akú hádzanú hra Šaľa. Bohužiaľ vo viacerých momentoch zápasu sme im ju dovolili hrať,“ uviedol lodivod Iuventy, ktorého zverenky aj napriek tomu, že sa dopustili veľkého množstva technických chýb a nepremenili viacero dobrých streleckých príležitosti na konci zápasu naklonili misky váh na svoju stranu. „V druhom dejstve sme sa snažili zlepšiť obranu. Súper začal hrať osobku na Tobiašovú, s čím sme sa museli vyrovnať. Nakoniec som rád, že sme dosiahli toto dôležité víťazstvo,“ dodal Packa. Jeho zverenky sa najbližšie predstavia na domácej palubovke, keď v sobotu 3.3. o 17.30 privítajú Olomouc.

Vyhrali aj juniorky

Víťazný víkend pre Iuventu potvrdili v nedeľu aj juniorky, ktoré v prvom kole odvetnej časti zdolali na vlastnej palubovke Topoľčany vysoko 46:15. Juniorky Iuventy sú po dvanástom kole na treťom mieste tabuľky, keď na vedúci Močenok strácajú iba dva body. Zverenky trénerskej dvojice Nemčíková - Ujhely sa doma predstavia aj v najbližšom kole. Počas najbližšieho víkendu privítajú na svojej palubovke Bernolákovú Košice. Toto stretnutie sa uskutoční v nedeľu 4. marca o 15.00 hod.