Nečakaná prehra Orlov

Basketbalisti 1. BK Michalovce utrpeli v jarnej časti II. basketbalovej ligy skupina Východ prvú prehru, keď na palubovke Kapybár Košice prehrali 90:73. V zápase nadpriemernej úrovne domáci rozhodli o svojom víťazstve až v záverečnej štvrtine, ktorú vyhrali vysoko 34:17. Najbližší zápas odohrá 1.BK Michalovce na domácej palubovke už v sobotu 18.2.2012 o 16:00, keď privíta družstvo Bardejova. Tomuto celku majú Orli čo odplácať, pretože v jesennej časti na jeho palubovke prehrali 58:74.

Kapybary Košice – 1.BK Michalovce 90:73 (35:33)
Štvrtiny : (21:17, 14:16, 21:23, 34:17)

Domáci vyhrali z posledných 9 zápasoch 8 a postupne sa derú v tabuľke nahor. Očakávalo sa, že Košice budú chcieť potvrdiť dobrú formu a bude to náročný zápas. Hostia nastúpili v základnej zostave Mižák, Maškulík, Šimko, R.Rakovský, Jäger. Začiatok vyšiel lepšie domácim, keď v 7. minúte viedli 16:7. Postupne sa hra vyrovnala a zápas bol otvorený, keď sa vo vedení striedali obe družstvá. Po polčase bolo 35:33. Do druhého polčasu nastúpili orli koncentrovanejšie, ale aj tak  sa im nepodarilo urobiť si rozhodujúci náskok a po 3 štvrtine bol stav nerozhodný 56:56. Orlom robili najväčšie problémy Takáč a Mišinský a keď sa im nedarila streľba so stredných vzdialeností presadzovali sa najmä organizovaným útokom a zakončením spod koša. Na začátku 4 štvrtiny sa vyfauloval Mižák a hosťom pomali dochádzali sily. Zápas bol vyrovnaní až do 5 minúty poslednej štvrtiny, keď za stavu 65:64 domácim podarilo skórovať po rychlých protiútokách a nato už orli nedokázali odpovedať. Domáci podali bojovný výkon a o ich víťazstve rozhodla vysoká úspěšnosť streľby jako aj širšia lavička. Duel mal nadpriemernú druholigovú úroveň. Domáci premenili v zápase až 9 trojbodových pokusov a hostia len 5. Za hostí podal výborný výkon Lukáš Šimko autor 30 bodov, 12 doskokov, a mal 75% úspešnosť trestných hodov (8/6).

Body a zostava 1.BK : Šimko 30, Maškulík 19, R.Rakovský 15, Mižák 6, B.Šanta, Jäger 3, Novakovský, Biganič
Za domácích : Mišinský 29, Takáč 15

Zdroj: 1. bk michalovce