Hc winLand doma opäť nestačil na Prešov

Hádzanári Hc winLand Michalovce podľahli v zápase 7. kola Tipos Extraligy na domácej palubovke Prešovu 27:33. Zverenci trénera Jana sa so skúsenejším súperom držali zhruba do 17. minúty, potom si však Prešov vypracoval náskok, ktorý si jeho hráči ustrážili až do konca zápasu. Michalovský nováčik v nasledujúcom kole cestuje do Nových Zámkov, doma ho opäť uvidíme v piatok 24.2. o 18:30, keď jeho hráči privítajú Hlohovec.

Hádzanári Hc winLand začali stretnutie veľmi dobre a po dvoch góloch Tibuleviča viedli v 2. minúte 2:0. Hostia však ihneď kontrovali štyrmi presnými zásahmi a po úspešnej strele Radčenka viedli v 6. minúte 2:4. Michalovčanom sa podarilo vyrovnať, keď po góloch Sadového a premenenej sedmičke Babjaka bol stav 4:4. Od tohto momentu sa až do 17. minúty obe mužstvá držali pri sebe. Za stavu 9:10 sa prebudil hosťujúci Michal Urban, ktorý troma gólmi v rade poslal svojich do vedenia 9:13. WinLandu sa podarilo znížiť na rozdiel jedného gólu v 28. minúte, keď po troch góloch Sadového bol stav 12:13. Záver vyšiel lepšie hosťom. Tí po dvoch presných zásahoch pivota Mažára viedli 12:15. Na tento stav zareagoval premenenou sedmičkou Frajkor, no posledné slovo patrilo hosťujúcemu Kristopansovi, ktorý z deväťmetrového hodu po polčasovom klaksóne upravil na 13:16.

Hostia nastúpili do druhého polčasu veľmi koncentrovane a po góle Kukriku viedli v 36. minúte 15:20. Následne sa presadili aj Pekár, Kopčo, či Hrstka a winLand tak prehrával už 15:23. Domáci síce odpovedali presnými zásahmi Holdoša a Babjaka, no hostia opäť zapli na vyššie obrátky. Výsledkom toho bol v 46. minúte po presnej strele Kristopansa stav 19:26 a v 50. minúte po premenenej sedmičke Hrstku dokonca už 20:28 v prospech slovenského majstra. Hostia po tomto stave v pohode kontrolovali priebeh hry, umnou hrou ani náznakom nepripustili drámu a v nadstavbovej časti Tipos Extraligy sú naďalej bez prehry.

7. Kolo Tipos Extraliga

Hc winLand Michalovce - Tatran Prešov 27:33 (13:16)

Pok. hody: 6/4-6/5. Vylúčení: 4-6. Rozhodovali: Mandák, Rudinský. Divákov: 1000.

Michalovce: Bumbera, Popčák, Kolpak – Kučer, Kollár 1, Pilník 1, Frajkor 5/2, Sadovyj 7, Kocák, Holdoš 2, Pylypenko 3, Babjak 4/2, Miňo, Čorej, Tibulevič 3, Géci 1.

Prešov: Krupa, Verkič, Niroda – Mažár 4, Kopčo 3, Hrstka 5/4, M.Urban 4, Krok 1, Kristopans 6, Radčenko 1, Kukrika 6, Čip, Guzy, Pekár 2, Antl, Pejovič 1.

Ďalší program Hc winland: 8.kolo: 17.2. Nové Zámky - Michalovce. 9.kolo: 24.2. o 18.30 Michalovce - Hlohovec.