Packa po prvýkrát pokorený

Hádzanárky Iuventy Michalovce prehrali v zápase 18. kola spoločnej slovensko-českej interligy WHIL na palubovke Zlína o sedem gólov 33:26. Ján Packa tak po štyroch výhrach na lavičke Iuventy okúsil prvú prehru, ktorá pre neho určite bude mať trpkú príchuť. Jeho zverenky totiž celý prvý polčas viedli a v 42. minúte ešte viedli o dva góly 21:19. Potom však nedali trinásť minút gól a tento úsek prehrali 0:11. Hráčky Iuventy sa v najbližšom kole predstavia doma, keď v sobotu 11.2. privítajú o 17.30 v šlágri 19. kola interligy ambicióznu Porubu.

Najlepšou strelkyňou Iuventy bola Lucia Tobiašová, ktorá zaznamenala osem gólov

Iuventa pricestovala do Zlína bez zranených opôr, brankárky Kudročovej a spojky Bachyrievovej, no napriek tomu mala dve tretiny zápasu jeho priebeh v rukách. Skóre stretnutia otvorila hneď z prvého protiútoku domáca Budayová, no Tobiašovej delovka znamenala rýchle vyrovnanie. V 3. minúte sa presadila aj Polláková a Iuventa viedla tesným rozdielom 2:1. Ten sa zvýšil následným gólom Tobiašovej, po ktorom Zemplínčanky vyhrávali už o dva góly (1:3). O dva góly to bolo aj v 6. minúte, keď Wollingerová zvyšila na 4:2 pre Iuventu. Skvelá michalovská obrana nútila hráčky Zlína k chybám, takže aj preto bol v 9. minúte stav 2:5. Rozdiel troch gólov v skóre bol aj v 11. minúte, gól znamenajúci stav 3:6 vsietila Geričová a po nej bola úspešná aj Polláková (3:7)! V 14. minúte síce Hollá najprv zvýšila na 4:8, ale Zlín troma gólmi za sebou dokázal o dve minúty skorigovať zásluhou Brzóskovej už na 7:8! Góly Hollej a Wollingerovej však Iuvente v 17. minúte vrátili trojgólový náskok (7:10). Zlín odpovedal rovnakou mincou, presne strely Poznarovej a Ručkovej znamenali priebežný stav 9:10. V 19. minúte Iuventa znovu skórovala dvakrát za sebou, autorkami boli Rebičová a Geričová, vďaka čomu sa Východniarky znovu dostali do trojgólového vedenia (9:12). Keď zakrátko Trehubová premenila sedmičku (9:13), vyžiadal si tréner domácich Aleš Kořínek oddychový čas. Hneď po ňom znížila Štěrbová na 10:13 a v 23. minúte aj Šviráková (11:13). Góly Tobiašovej v 26. minúte premietli ukazovateľ skóre na 11:15. Do konca záveru prvého dejstva skórovala už iba Poznarová, a tak bol stav medzi polčasmi 13:15.

Aj skóre druhého dejstva otvoril ako prvý Zlín, Štěrbová znížila na 14:15. V 32. minúte už bolo vyrovnané (15:15), no strelecky disponovaná Tobiašová priklonila v 33. minúte opäť misky váh na michalovskú stranu (15:16). Takýto rozdiel bol aj v 36. minúte po góle Pollákovej (17:18). V 39. minúte sa Iuvente podarilo odpútať na dva góly (18:20) po dvoch góloch Tobiašovej za sebou. V 44. minúte dostala Rebičová dvojminútový trest a Švirákovej sa podarilo presilovku využiť vyrovnávajúcim gólom - 21:21. V 46. minúte sa Zlín po druhýkrát v zápase dostal do vedenia, Budayovej gól a stav 22:21. Keďže zakrátko vsietil Zlín štvrtý gól za sebou (23:21), vyžiadal si tréner hostí Ján Packa v 47. minúte oddychový čas. Hneď po ňom vsietili domáce aj piaty gól (Budayová) za sebou a Zlín dvanásť minút pred koncom vyhrával už 24:21. Ručkovej presný zásah v 49. minúte bol šiesty zlínsky za sebou a domáce dostal do štvorgólového trháku (25:21)! V 50. minúte si išla Hollá odpočinúť na dve minúty a Poznarovej premenená sedmička (26:21) už bola siedmym zlínskym gólom za sebou... A Zlín, ktorý ešte v 42. minúte prehrával 19:21, dokázal v priebehu deviatich minút skórovať deväťkrát a po góle Štěrbovej viedol v 51. minúte už 28:21! Iuventa sa dočkala gólu až po neuveriteľnom  trinásťminútovom výpadku (Michalovce ho prehrali 0:11!, keď viedli 21:19 a potom prehrávali 21:30), v 55. minúte sa presadila hráčka s číslom 55 - Trehubová (30:22). Iuventa, ktorá absolútne nezvládla druhú polovicu druhého dejstva, napokon prehrala o sedem gólov 26:33.

Zlín - Michalovce 33:26 (13:15)

Pok. hody: 2/2 - 2/2, vylúčené: 2 - 4. Rozhodovali: Bečička a Horák - 300 divákov.

HC: Stojarová, M. Dederlová, Z. Mahďáková - Růčková 7, Salčáková, Poznarová 10/2, Brzosková 2, Šviráková 3, Hradilová, Budayová 7, Pospíšilová, Cedidlová, Z. Marčíková 1, Štěrbová 3.

IUVENTA: Krebsová, Gubiková - Bačíková 1, Hollá 3, Polláková 3, Geričová 1, Horňáková 2, Szöllösiová, Kovaličková, Tobiašová 8, Wollingerová 4, Rebičová 2, Trehubovová 2/2.