Orli doma opäť úspešní

Basketbalisti 1. BK Michalovce nezaváhali ani vo svojom štvrtom zápase odvetnej časti II. basketbalovej ligy skupina Východ, keď na domácej palubovke porazili celok Abovie Košice 93:49. Zverenci hrajúceho trénera Romana Rakovského o svojom triumfe rozhodli už v prvej polovici stretnutia, keď si do polčasu vypracovali dvadsaťtri bodový náskok 46:23. Keďže sa priebeh hry nezmenil ani v druhom polčase, Orli si na svoje konto pripísali ďalšie dva body a udržali sa na prvom mieste tabuľky II. ligy. Orli sa v ďalšom  kole predstavia na palubovke Kapybar Košice, doma ich opäť uvidíme v sobotu 18.2., keď o 16.00 privítajú na svojej palubovke celok Bardejova.

Výsledok stretnutia 16. kola 2. ligy mužov
1.BK Michalovce - SŠK Abovia 96 Košice 93:49 (46:23), štvrtiny: 28:7, 18:16, 19:16, 28:10
Michalovce:
Rakovský R. 18 (1/3 trojky), Maškulík 32, Mižák 24 (2/3), Jäger 4, Šimko 13 (1/3), Šanta 2
Košice: Drabik 12, Onda 4, Kelemen 5, Zachar 19, Halas 7 (1/3 trojky), Pribula 2

Skóre zápasu otvoril trojkou R.Rakovský, na ktorého kôš nadviazal ešte v 1.minúte aj Maškulík, a tak Orli viedli hneď na začiatku 5:0. V 4. minúte upravoval Košičan Zachar na 10:7. Od tejto minúty sa však v prvej štvrtine strelecky presadili iba Orli. V 7.minúte viedli po koši Maškulíka 18:7, o niekoľko sekúnd sa presadil aj hrajúci tréner 1.BK Roman Rakovský a domáci viedli 20:7. Na tento stav zareagovala lavička hostí oddychovým časom. Ani ten však Košičanom nepomohol a po koši Jägera v záverečných sekundách I. štvrtiny viedli Orli 28:7. Na začiatku druhej štvrtiny hostia mierne znížili náskok. V 13.minúte po koši Drabika bol stav 30:14 a lavička domácich zareagovala oddychovým časom. Hneď po nej sa Orli spamätali, keď po dvoch trojkách Mižáka a Šimka viedli v 14. minúte už 40:14. V 18. minúte sa skvele uvoľnil Šanta. Po jeho koši Orli viedli 46:18. Záver prvého polčasu vyšiel lepšie hosťom, ktorý šnúrou piatich bodov znížili na polčasových 46:23. Ani v druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Orli naďalej kontrolovali priebeh hry a do konca zápasu si vypracovali štyridsaťšesť bodový náskok.

Zdroj: 1.bk michalovce

Uverejnené: 04.02.2012 23:31:27