WinLand podľahol aj Mielcu, celkovým víťazom Tatabanya.

Hádzanári Hc winLand Michalovce prehrali aj v treťom zápase domáceho turnaja winLand Cup, v ktorom nestačili na poľský Mielec a podľahli mu 27:35, hoci po prvom polčase ešte viedli 17:16. Poliaci si tak týmto víťazstvom zabezpečili tretie miesto na turnaji. Zverenci trénera Jana ukončili domáci turnaj s troma prehrami a skončili na poslednom štvrtom mieste. Celkovým víťazom druhého ročníka winLand Cup sa stala maďarská Tatabanya, ktorá v súboji po dvoch dňoch neporazených celkov zdolala Duklu Praha 28:23.

Hc winLand Michalovce - Tauron Stall Mielec 27:35 (17:16)

Michalovce: Bumbera, Kolpak - Kollár 1, Pilník 3, Frajkor, Sadovij 10/3, Kocák, Holdoš 3, Pylypenko 2, Kuzmenko, Orlovský 2, Miňo 3, Babjak 2, Čorej.

Mielec: Wolanski, Lipka - Wilk, Albin 10/1, Janyst 6, Szatko 1, Sobut 2, Szpera 6, Kubisztal 1, Gawecki, Kiepulski, Basiak 3, Ginski 6, Chodara 1, Babicz.

Pok. hody: 5/3-4/3. Vylúčení: 2-7. ČK: 0:3 (25.Szatko za hrubý faul, 55.Albin za hrubý faul, 59. Szpera za tri vylúčenia. Rozhodovali: Mandák, Rudinský. Divákov: 250.

Priebeh turnaja ukázal, že v poslednom zápase winLand Cupu sa stretli dve družstvá, ktoré ešte nezískali ani bod. Prvý polčas bol vyrovnaný, ani jedno družstvo neodskočilo na viacgolový rozdiel. WinLand, ktorý nastúpil na tento zápas bez štyroch hráčov základnej zostavy (Géci, Urban, Kučer, Tybulevyč) sa prvýkrát ujal vedenia v 4. minúte, keď Babjak premeným sedemetrovým hodom upravoval na 3:2. Odpoveď Mielca prišla takmer okamžite a štvrtý tím poľskej Ekstraklasy sa ujal v 11. minúte po presnom zásahu Janysta ujal vedenia 6:8. WinLandu sa podarilo vyrovnať v 18. minúte, keď po presných zásahoch mladého Kohúta a ostrostrelca Sadového bol stav 10:10. Následne bol stav ako na hojdačke, keď ani jedno družstvo gólovo neodskočilo od súpera. Podarilo sa to až domácim, ktorí sa v 30. minúte po dvoch góloch Orlovského a Miňa ujali vedenia 17:15. Posledné slovo v prvom polčase však mal poliak Sobut, ktorý premenil pokutový hod a upravil tak polčasové skóre na 17:16.

Polčasový výsledok napovedal v druhom dejstve drámu, ktorá sa však nakoniec nekonala. Poliakom totiž vyšiel úvod druhého polčasu, keď sa po presných zásahoch Glinského a Albina ujali vedenia 17:18. Domáce družstvo na začiatku druhej tridsaťminútovky ťahali hlavne brankár Kolpak a gólmi kanonier Sadovyj. Do 38. minúty diváci videli vyrovnaný zápas, keď bolo 20:20, potom však začali brať opraty zápasu do rúk hráči Mielca. Tím sa podarilo v 48. minúte po presnom zásahu Albina dostať do vedenia 22:28 a zápas už z rúk nepustili. Záver stretnutia lepšie zvládli hostia, ktorých náskok narástol až na 27:35. Mielec si tak na turnaji pripísal prvé víťazstvo a zaslúžene sa jeho hráči tešili z tretieho miesta.

Tatabanya Carbonex - Dukla Praha 28:23 (14:10)

Pok. hody: 4/3 - 3/2. Vylúčení : 7 - 3. ČK: 40. min KERN Jakub (za hrubý faul - Dukla Praha). Rozhodovali: Dvorský, Sivák.

Ostatné výsledky winLand Cupu: Piatok 20.1.: Mielec - Dukla Praha 31:37 (16:18), Michalovce - Tatabanya 22:25 (11:13). Sobota 21.1. Tatabanya - Mielec 30:24 (11:15), Michalovce - Dukla Praha 29:31 (17:14)