Iuventa po výhre v Senci novým lídrom WHIL

Hádzanárky michalovskej Iuventy si v sobotňajšom súboji 16. kola WHIL pripísali jednoznačné víťazstvo na pôde Senca 36:19 (13:10) a po zaváhaniach ich tabuľkových konkurentov sa dostali už na čelo tabuľky. Zverenky trénera Jána Packu sa najbližšie predstavia doma, keď v súboji 18. kola WHIL privítajú v sobotu o 17.30 hod. čerstvého víťaza Slovenského pohára, HK Danlog Partizánske.

Skóre zápasu otvorila po 40 sekundách Tobiašová, ale súper dvoma premenými pokutovými hodmi v priebehu 5. minúte získal nakrátko vedenie. Iuventa sa postupne rozbehla v 12. minúte zvýšila Tobiašová už na rozdiel troch gólov 3:6. Domáce, ktoré dovtedy skórovali iba z pokutových hodov, sa osmelili a v priebehu štyroch minút otočili na 7:6. Horšie však bolo, že kanonierka Tobiašová mala už po osemnástich minútach na konte dve dvojminútové vylúčenia. Keď domáca Koníková v 23. minúte vyrovnala na 8:8, vyžiadal si tréner Iuventy Ján Packa oddychový čas. Ten jeho tímu spočiatku pomohol, pretože dvoma gólmi získali Michalovčanky vedenie 10:8, ale húževnaté Senčanky dokázali v 58. minúte vyrovnať (10:10). Záver prvého dejstva patril Iuvente, ktorá troma gólmi (tretí Trehubovovej v čase 29:58) získala náskok a vedenie 13:10.

Druhý polčas začala Iuventa ako z partesu, skvalitnila obranu a po góloch z rýchlych protiútokov získala v 39. minúte už šesťgólové vedenie (14:20). Krátko predtým nahradila Krebsovú v michalovskej bráne Kudročová a aj vďaka jej skvelým zákrokom mohlo družstvo hostí podnikať rýchle brejky, ktoré zrážali domáce na kolená. Keď v 46. minúte Polláková zvýšila už na 16:24 pre Iuventu, vyžiadal si tréner Senca Štefan Kelemen oddychový čas. Ani ten nezabral, Iuventa podporovaná svojim hlučným fanklubom na ihrisku kraľovala, záver zápasu premenila na exhibíciu a viacerými krásnymi akciami si v hľadisku vypýtala mohutný potlesk. Senec, ktorý v prvom polčase potvrdil vzostup formy, po prestávke z ihriska akoby odišiel a michalovskej Iuvente nepokon podľahol jasne rozdielom sedemnástich gólov 19:36.

Senec - Michalovce 19:36 (10:13)

Pok. hody: 5/5 - 0, vylúčené: 2 - 4, rozhodovali: Macko a Gábriš - 300 divákov.

ŠKP PICCARD: Vargová, Leviczká - Martanovičová, Neštická 3, Gáliková, Palková, Kodajová 7/3, Tučnovičová 1, Kupkovičová 3/2, Kurčinová, Štefíková 1, Z. Rychtarechová, Hubertová, Štetáková 2, Koníková 2, Dašková.

IUVENTA: Krebsová, Kudročová - Bachyrievová 5, Bačíková, Geričová 1, Szollosiová 3, Kovaličková 3, Polláková 6, Hollá 3, Tobiašová 8, Wollingerová 1, Rebičová, Trehubovová 6.

Ostatné výsledky 16. kola: Písek - Šala 32:27 (17:12), Most - Veselí 27:24 (11:10). Nedeľa: Partizánske - Poruba : (:),  Slavia Praha - Zlin : (:), Nitra/Sereď - Olomouc : (:). Voľno má Jindřichov Hradec.

1. Michalovce 15 11 1 3 470:370 23
2. Šaľa 15 11 0 4 425:340 22