Basketbalisti 1. BK Michalovce doma víťazne

Basketbalisti 1. BK Michalovce si poradili v zápase 12. kola II. basketbalovej ligy na domácej palubovke s tímom Kovohuty Krompachy a po víťazstve 93:68 si upevnili prvé miesto v tabuľke.V zápase sa strelecky darilo hlavne autorovi 32 bodov Maškulíkovi, no výkonom sa nedali zahanbiť ani Mižák a Šimko, ktorí nastrieľali zhodne po osemnásť bodov. Orli sa doma predstavia aj budúci týždeň, keď o 16.00 v GPH aréne privítajú Levoču.

1.BK Mi - Kovohuty Krompachy 93:68 (50:27)

Michalovce: Šanta 7, Maškulík 32, Šimko 18, Rakovský R. 9 (1/3 trojky), Mižák 18 (1/3), Mitterpák T. 2, Jäger 7 (2/3)

Krompachy: Richnavský 7, Sopkovič 16 (3/3 trojky), Vojčik 23 (5/3), Grisák 11, Bakši 4, Nevbeller 7

Začiatok zápasu vyšiel lepšie hosťom, ktorí na začiatku štvrtej minúty viedli 9:5, načo tréner Orlov Roman Rakovský zareagoval oddychovým časom. Ten jeho zverencov naštartoval k lepšiemu výkonu a po presnej trojke hrajúceho trénera tímu bol stav na začiatku piatej minúty 10:12. Druhá päťminútovka prvej štvrtiny vyšla oveľa lepšie domácim, ktorí ju vyhrali 15:3 a dostali sa tak do vedenia 25:15. Aj v druhej štvrtine sa viac darilo Orlom. Tí výborne bránili a rýchlymi protiútokmi trestali každú jednu chybu Krompách. V 12. minúte viedli po koši Šantu 29:15, v 18. minúte po presnom zásahu Maškulíka dokonca 41:24. Aj záver druhej štvrtiny vyšiel lepšie domácim, ktorí poslednú dvojminútovku vyhrali 9:3 a po koši Šimka v posledných sekundách prvého polčasu viedli 50:27.

V tretej štvrtine druhého polčasu domáci prestali dôsledné brániť, čo hostia využili najmä premieňaním trojbodových pokusov. Hostia znížili až na rozdiel 12 bodov. V poslednej štvrtine sa obraz hry nezmenil, hostia sa pokúšali o trojbodové pokusy a Orli sa spoliehali na rýchle protiútoky. V druhom polčase vynikol strelecky najmä Maskulik, ktorému nezištné prihrával Šimko. Zápas uzavrel dvoma trojkami Jäger. Ďalší domáci zápas odohrajú Orli už budúcu sobotu 21.1.2012 o 16:00 s Levočou. V prvom zápase v Levoči prehrali, tak im majú čo vracať.

Zdroj: 1. bk michalovce

Uverejnené: 14.01.2012 23:22:56