Iuventa si hravo poradila s Pískom

Hádzanárky michalovskej Iuventy poľahky zdolali v sobotňajšom súboji 15. kola WHIL na domácej pôde Písek rozdielom pätnástich gólov (38:23) a do tabuľky si pripísali ďalšie dôležité body. Zemplínčanky sa najbližšie predstavia v Pezinku proti ŠKP Senec, doma ich uvidíme o dva týždne v súboji s Partizánskym.

Skóre zápasu otvorila presnou strelou Bachyrievová. Na jej presný zásah odpovedala premenenou sedmičkou hráčka Písku Vyhnalová. Vyrovnané stretnutie to bolo iba do 8. minúty, keď Borovská poslala Písek do vedenia 3:4. Následne sa však Iuventa šnúrou siedmich gólov dostala do vedenia 10:4, keď desiaty gól strelila Tobiašová. Tréner Písku Slávik na tento stav zareagoval oddychovým časom, ktorý jeho zverenkám trochu pomohol, keď v 19. minúte Borovská znižovala na 11:7. V tomto momente poslal tréner Packa do bránky Krebosvú, ktorá sa ihneď uviedla vynikajúcim zákrokom. Iuvente vynikajúco vyšiel záver prvého polčasu, ktorý zverenky trénera Packu vyhrali 6:1. Posledný gól prvého polčasu zaznamenala v posledných sekundách Trehubovová, ktorá upravovala na 19:10.

Iuventa vo svojej hre pokračovala aj v druhom polčase. Skóre zápasu narastalo v prospech domácich hráčok každú minútu a tréner Packa dal v druhej polovici zápasu príležitosť skoro každej hráčke, čo bola na lavičke. V 40. minúte upravovala Szollosiová na 27:13. Jubilejný tridsiaty gól strelila o tri minúty neskôr Polláková, ktorá dávala na 30:17. V 55. minúte po presnom zásahu Trehubovovej už bolo 35:20. Posledný gól zápasu zaznamenala Tobiašová, ktorá v posledných sekundách zápasu uzavrela skóre na 38:23.

Michalovce - Písek 38:23 (19:10)

Pok. hody: 3/2 - 2/2, vylúčené: 4 - 1, rozhodovali: Klimko a Klus - 1000 divákov.

IUVENTA: Krebsová, Kudročová - Bachyrievová 5, Maszkaľová, Bačíková, Geričová 2, Szollosiová 5, Kovaličková 2, Polláková 3, Hollá 1, Tobiašová 4, Wollingerová 8, Rebičová, Trehubovová 8/2.

SOKOL: Šáchová, Vařečková - Vrabcová 3, Keslerová, Sozetová 2, Borovská 5, Vyhnalová 5/2, Rusfelová 2, Janoušková 3, Stellnerová 1, Dvořáková 1, Krouská 1.

Ostatné výsledky 15. kola, sobota: Most - Slavia Praha 24:18 (9:8), Olomouc - J. Hradec 29:17 (17:9), Šaľa - Nitra/Sereď 39:19 (21:9), Poruba - Senec 31:26 (15:11). Nedeľa: Zlín - Partizánske : (:).

Nasledujúci program: 16. kolo WHIL (sobota 21. 1. 2012 o 18.00 hod.): ŠKP Senec - IUVENTA, 17. kolo WHIL (sobota 28. 1. 2012 o 17.30 hod.): IUVENTA - Partizánske, 17. kolo WHIL (nedeľa 5. 2. 2012 o 16.00 hod.): Zlín - IUVENTA, 18. kolo WHIL (sobota 11. 2. 2012 o 17.30 hod.): IUVENTA - Poruba.

Zdroj: Iuventa Michalovce

Uverejnené: 14.01.2012 20:02:49