Dukla prehrala gólom v posledných sekundách

Hokejisti HK Dukla Michalovce podľahli v zápase 10. kolo nadstavbovej časti I. ligy na domácom ľade Liptovskému Mikulášu 2:3. Aj keď Dukla po dvoch tretinách prehrávala 0:2, gólmi Paľovčíka a Macha sa jej podarilo vyrovnať. Dvadsaťšesť sekúnd pred koncom však rozhodol o výhre Mikuláša veterán Kledrowetz. Hokejisti HK Dukla sa aj v nasledujúcom dueli predstavia na domácom ľade, keď v piatok 13.1. o 17.00 privítajú Trnavu.

Hokejisti Dukly nastúpili na zápasom proti Liptovskému Mikulášu bez chorého Muchu, ďalší chorý bek Hančák sedel len na striedačke, ako siedmy obranca. V úvode stretnutia musel najprv zasahovať Kotvan, ktorý pokryl tvrdú strelu Kledrowtza. V ďalších minútach sa do šancí dostala aj Dukla. Najprv mohol otvoriť skóre Gašpar, Opatovského strelu vytlačil ramenom Palko a Slovák sa po individuálnej akcii k strele nedostal. V 10. minúte mohli skórovať hostia, no Kotvan sa vyznamenal pri šanci Bartíka. O niekoľko sekúnd Gašpar spoza bránky nahrával na voľného Drotára, tomu však puk v poslednej chvíli odskočil od hokejky. V 13. minúte putoval na trestnú lavicu Mach a jeho vylúčenie hostia využili na prvý gól, keď sa presadil Macík. Dve minúty pred koncom mohol vyrovnať Fajčák, jeho zakončenie však nemalo potrebnú garanciu. Keď sa zdalo, že družstvá pôjdu do šatne za stavu 0:1, udrelo na strane Dukly po druhýkrát. Trinásť sekúnd pred koncom sa po hrúbke Žembu uvoľnil Uhrík a jeho zakončenie skončilo v sieti bezmocného Kotvana.

Dukla sa od začiatku druhej tretiny snažila znížiť náskok Mikuláša. V 24. minúte skončila strela Majeského na žrdi Palkovej bránky, hneď z následného protiútoku nebezpečne pálil Devečka, Kotvan sa však opäť vyznamenal. Kontaktný gól mohol streliť vo vlastnom oslabení Gašpar, ktorý prešiel obranou hostí, no Palko jeho samostatný nájazd zlikvidoval. V 39. minúte mala Dukla ideálnu príležitosť na strelenie kontaktného gólu, keď po vylúčení Kledrowtza a Kokavca mali zverenci trénera Vodilu k dispozícii šesťdesiatdva sekundovú presilovku o dvoch hráčov. Tú však trestuhodne premrhali.

Aj v tretej tretine začali domáci aktívne. Kontaktný gól sa napokon podarilo streliť Paľovčíkovi, ktorý v presilovej hre tečoval do siete strelu Šeligu. Dukla potom spustila na bránku hostí oheň a síru. Vyrovnať najprv mohol Mach, potom aj Drotár, či Fajčák. Domáci hokejisti boli za svoju aktivitu odmenení vyrovnávajúcim gólom v 56. minúte, keď sa presadil Mach. O niekoľko sekúnd neskôr putoval na trestnú lavicu Opatovský, no hostia z tejto presilovky nič nevyťažili, keďže v bránke Dukly stál spoľahlivý Kotvan. Keď sa už zdalo, že zápas poputuje do predlženia, od modrej napriahol veterán Kledrowetz a utešenou strelou rozhodol zápas v prospech hostí.

ŠTATISTIKA

HK Dukla Michalovce - MHK 32 Liptovský Mikuláš  2:3 (0:2, 0:0, 2:1)

Góly: 44. Paľovčík (Šeliga, Opatovský) pres/1, 56. Mach (Gašpar) - 13. Macík (Bartík, Kledrowetz) pres/1, 20. Uhrík (Valášek, Piatka), 60. Kledrowetz (Paukovček)

Vylúčení: 4:7, navyše Kadura (LM) 10. min FIL_M. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Jura - Gajan, Bačo. Divákov: 600.

Michalovce: Kotvan - Boržík, Šeliga, Kadlubiak, Kovaľ, Petruňa, Žemba, Hančák - Majeský, Paľovčík, Opatovský - Drotár, Gašpar, Králik - Slovák, Fajčák, Minčák - Mach, Boltun, Pavličko.

Mikuláš: Palko - Holiga, Kledrowetz, Devečka, Lištiak, Kokavec, Hyben, Klepáč - Bartík, Pleva, Macík - Kadura, Paukovček, Kuric - Valášek, Piatka, Uhrík - Staroň, Mravec, Ďurný.

Ostatné výsledky 10.kola:

Play off: Trnava - Bardejov 1:10 (0:7, 0:1, 1:2), Topoľčany - Piešťany 1:3 (0:2, 0:1, 1:0), Prešov - Spišská Nová Ves 6:3 (4:0, 2:1, 0:2), Senica - Detva 6:2 (4:0, 0:2, 2:0).

Play out: Trebišov - Púchov 10:3 (5:1, 3:0, 2:2)

Ďalší program Dukly v nadstavbovej časti: 11. kolo: Piatok 13.1. o 17.00 Michalovce - Trnava. 12. kolo: Utorok 17.1. Senica - Michalovce. 13.kolo: Piatok 20.1. o 17.00 Michalovce - Prešov. 14.kolo: Utorok 24.1. Topoľčany - Michalovce. 15.kolo: Piatok 27.1. o 17.00 Michalovce - Bardejov. 16.kolo: Utorok 31.1. Piešťany - Michalovce. 17.kolo: Piatok 3.2. o 17.00 Michalovce - Spišská Nová Ves. 18.kolo: Nedeľa 5.2. Detva - Michalovce.

Uverejnené: 10.01.2012 20:54:40