Packa v premiére úspešný, Iuventa vyhrala v Nitre 22:43

Hádzanárky Iuventy Michalovce si v 14. kole spoločnej slovensko-českej interligy WHIL bezpečne poradili s posledným celkom tabuľky UDHK Nitra - Sereď, keď na jej palubovke triumfovali po výsledku 22:43. Novému trénerovi Iuventy Jánovi Packovi tak vyšla premiéra na lavičke slovenského majstra. Po sérii piatich zápasov na ihriskách súperov sa zverenky trénera Jána Packu predstavia doma už túto sobotu, ich súperom bude v tradičnom čase o 17.30 hod. nepríjemný Písek.

Nový lodivod Iuventy Ján Packa sa vo svojej premiére na lavičke slovenského majstra musel zaobísť bez zranenej dvojice Gubiková, Horňáková. Na začiatku zápasu najprv nepresne mierili nad Trehubovová, či Bachyrievovej, skóre stretnutia otvorila až v 4. minúte presnou strelou Bachyrievová. V 6. minúte Iuventa viedla dvojgólovým rozdielom, keď Tobiašová prestrelila všetko, čo jej stálo v ceste a upravila na 1:3. Michalovčanky pokračovali v nastúpenom trende a v 10. minúte po góle Trehubovovej už viedli 3:6. V tom čase Iuventa veľmi dobre bránila a z pozornej obrany jej hráčky vychádzali do smrtiacich protiútokov. Po jednom z nich, keď Tobiašová zvyšovala na 5:12 si tréner domácich Slavomír Varga vzal oddychový čas. K tomuto istému kroku sa odhodlal aj Ján Packa na lavičke Iuventy, keď v 22. minúte po góle Šimákovej bol stav 8:15. Michalovčanky aj po dvoch oddychových časoch kontrolovali priebeh hry a v 27. minúte po góle Tobiašovej v presilovke už viedli o deväť gólov 10:19. Desaťgólový rozdiel v skóre prvýkrát na svetelnej tabuli svietil presne 90 sekúnd pred koncom, keď Hollá z rýchleho protiútoku upravovala na 11:21. Posledné slovo v prvom polčase mala domáca Sláviková, ktorá gólom na 12:21 ukončila prvý polčas.

Domáce hráčky sa pokúšali celoplošnou obranou na začiatku druhého dejstva niečo spraviť s výsledkom. Táto situácia však vyhovovala Iuvente a v 34. minúte upravovala Trehubovová na 12:23. V 39. minúte za stavu 15:26 si išla na chvíľu oddýchnuť brankárka Ingrid Kudročová, medzi tri žrde sa tak dostala nádejná juniorka Sedláčková. Michalovské hádzanárky aj naďalej naťahovali svoj náskok, v 44. minúte po góle Pollákovej už viedli 15:30. V 49. minúte po góle Hollej z rýchleho protiútoku bol stav už 19:35, o päť minút neskôr po presnom zásahu Szollosiovej už bolo o dvadsať gólov 20:40. Posledný gól v zápase zaznamenala Hollá, ktorá tak upravila konečný výsledok na 22:43.

Nitra - Michalovce 22:43 (12:21)

Pok. hody: 3/1 - 3/3 , vylúčené: 2-4 , rozhodovali: Čanda a Sivák - 150 divákov.

UDHK: Marková, Halásová, Csáková - Lenčéšová 1, Vajasová 1, Bérová, Danišová 1, Konigová, Ivanová 1, J.Vargová 1, Sláviková 3, Šimáková 6, Tulipánová, Sýkorová 6/1, Behinská, Fujasová 2.

IUVENTA: Sedláčková, Kudročová - Bachyreivová 3, Bačíková, Geričová, Szollosiová 8, Kovaličková 3, Polláková 3, Hollá 7, Tobiašová 5, Wollingerová 5, Rebičová, Trehubovová 9/3.

Ostatné výsledky 14.kola: Sobota: TJ Jindřichuv Hradec - Slovan Duslo Šaľa 20:32 (11:11), TJ Sokol Písek - DHC Sokol Poruba 30:27 (12:14), HK Britterm Veselí nad Moravou - DHK Zora Olomouc 23:26 (11:10). Nedeľa: Slavia Praha - Danlog Partizánske 32:27 (16:11)

Nasledujúci program: 15. kolo WHIL (sobota 14. 1. 2012 o 17.30 hod.): IUVENTA - Písek, 16. kolo WHIL (sobota 21. 1. 2012 o 18.00 hod.): ŠKP Senec - IUVENTA, 17. kolo WHIL (sobota 28. 1. 2012 o 17.30 hod.): IUVENTA - Partizánske.

Zdroj: Iuventa Michalovce