Dukla v Bardejove na body nesiahla

Hokejisti HK Dukla Michalovce prehrali v zápase 6. kola nadstavbovej časti I. hokejovej ligy na ľade vedúceho tímu súťaže Bardejova 1:3. O jej jediný presný zásah Dukly sa postaral ešte v prvej tretine Juraj Minčák. Zverencov trénera Okuliara čaká do konca kalendárneho roka ešte jeden zápas, keď vo štvrtok 22. 12. privítajú o 17.00 Piešťany.

HC 46 Bardejov - HK Dukla Michalovce  3:1  (1:1, 1:0, 1:0)

Góly: 10. Valentín oslab/1, 38. Náhlik (Jokeľ), 46. Sabol (Mihalič, Šimo) - 15. Minčák (Drotár, Boržík)

Vylúčení: 8:7. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 1:0.

Rozhodovali: Orolin - Bednár, Snášel

BARDEJOV: Marton - Pichnarčík, Macejko, Polaček, Školiak, Šimo, Mojdis - Mihalič, Sabol, Knap - Valentín, Belušár, Náhlik - Šimčák, Gajdoš, Jokeľ - Schneider, Dancsák, Stríž.

MICHALOVCE: Kurali - Boržík, Šeliga, Hančák, Petruňa, Mucha, Penxa, Škrak - Minčák, Gašpar, Drotár - Majeský, Palovčík, Slovák - Pavličko, Fajčák, Kovaľ - Halás, Dobrý, Boltun.

Stretnutie 6. kola nadstavbovej časti sa začalo pre poruchu rolby s dvadsaťminútovým meškaním. Dukla nastúpila s už uzdraveným Fajčákom, či dvojicou košických juniorov Halásom a Boltunom, príležitosť v bráne dostal opäť Kurali. Už po niekoľkých sekundách hry putoval na trestnú lavicu Majeský, no domáci hráči jeho vylúčenie nepotrestali. Spomenutý Majeský po svojom návrate z trestnej lavice mohol otvoriť skóre, no jeho strelu brankár Marton kryl. V 10. minúte sa pri presilovej hry Dukly obrovskej hrúbky dopustil brankár Kurali, ktorý v snahe rozohrať puk spoza bránky trafil rovno jej konštrukciu, odrazený puk sa dostal k voľnému Valentínovi, ktorý nemal problém puk poslať do bránky. Odpoveď Dukly prišla o päť minút. Nahodený puk pred Martona zatiahol Martin Drotár a naservíroval ho Minčákovi, ktorý z uhla trafil odkrytú bránu. Po vyrovnávajúcom góle si Dukla vytvorila obrovský tlak, no stav ostal do konca prvej tretiny nezmenený.

Druhú časť začali lepšie hostia, ktorí si vytvorili niekoľko dobrých príležitosti, Marton však svojich podržal. Najväčšiu príležitosť si vypracoval Fajčák, ktorý sa natlačil pred bránku, no puk za Martona nepretlačil. Aj v ďalšej časti druhej tretiny bola Dukla hokejovejšia, no v 38. minúte udrelo na druhej strane. Oliver Jokeľ svojou aktivitou urobil vietor v obrane Michaloviec, naservíroval puk pred bránku a Náhlik poslal domácich do vedenia. Bardejovčania tak išli do šatni s jednogólovým náskokom.

Dukla mala na začiatku poslednej časti ideálnu príležitosť na vyrovnanie, keď po vylúčeniach Školiaka a Náhlika mali možnosť viac ako pol minútovej presilovky o dvoch hráčov. Túto možnosť však zverenci trénera Okuliara nevyužili. Za nevyužitú možnosť prišiel o niekoľko minút trest, keď prihrávku Mihaliča z rohu klziska zužitkoval na tretí gól domácich Sabol. Po tomto presnom zásahu sa už zápas len dohrával a hoci si oba tímy vypracovali niekoľko dobrých príležitostí, stav zápasu sa už nezmenil.