Cenné víťazstvo Dukly

Hokejisti HK Dukla Michalovce vyhrali v predohrávke 8. kola nadstavbovej časti I. hokejovej ligy na ľade Spišskej Novej Vsi tesne 3:2. O jej presné zásahy sa postarali Hnačák, Minčák a Boržík. Dukla si tak vo štvrtom zápase v nadstavbovej časti vonku, pripísala na svoje konto tretiu výhru. V najbližšom kole cestujú zverenci trénera Okuliara do Bardejova. Doma ich fanúšikovia budú môcť uvidieť vo štvrtok 22. decembra, keď privítajú o 17.00 Piešťany.

HK Spišská Nová Ves - HK Dukla Michalovce 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)

Góly: 12. Farkašovský (Gurčík, Hamrák), 31. Novák (Novajovský) pres/1 - 13. Hančák (Palovčík), 21. Minčák (Gašpar, Drotár), 29. Boržik (Gašpar, Minčák) pres/1
Vylúčenia: 2:5 na 2 min. Presilovky: 1:1. Rozhodovali: Halecký - Valko, Gajan, divákov: 388

Spiš.N.Ves: Lizák - Vartovník, Kirner, Novajovský, Gurčík, Nitriansky, Borovský, Ordzovenský - Novák, Krempaský, Kinkor, Farkašovský, Mitro, Lemešani, Hamrák, Prokop, Klinga, Kropáč
Michalovce: Kurali - Škrak, Šeliga, Penxa, Hančák, Mucha, Petruňa, Boržik - Slovák, Palovčík, Minčák, Gašpar, Majeský, Dobrý, Drotár, Pavličko, Kovaľ

Dukla cestovala na zápas 6. kola opäť oslabená, keď na toto stretnutie nenastúpili pre zranenia a choroby obrancovia Žemba, Kadlubiak, či útočníci Fajčák, Boltun a Halás. V úvode zápasu mohol otvoriť skóre Minčák, ktorého tvrdú strelu brankár Lizák kryl. V 5. minúte mohlo udrieť na druhej strane, keď sa do gólovej šance dostal Kirner, brankár Dukly Kurali, ktorý dostal opäť príležitosť pred Kotvanom, jeho strelu z blízka kryl. Skóre zápasu otvoril v 12. minúte Farkašovský, ktorý elegantne zužitkoval Gurčíkovú prihrávku. Spišiaci sa z vedenie neradovali dlho. Už o minútu neskôr totiž dostal puk na modrú Hančák a jeho strelu zastavila až sieť Lizákovej bránky. V závere prvej tretiny ešte po strele Borovského zvonila žrď Kuraliho bránky, no skóre sa už do konca tejto časti nemenilo. Druhú tretinu začali lepšie Michalovčania. Už po päťdesiatich sekundách sa presadil Minčák, ktorý poslal Duklu do vedenia. Následne išiel na trestnú lavicu Novajovský. Dukla jeho vylúčenie potrestala, keď sa presadil Boržík, ktorý poslal Duklu do dvojgólového vedenia. Spišiaci odpovedali takisto premenenou presilovkou, keď vylúčenie Penxu potrestal gólom Novák. V závere druhej časti mohli Spišiaci vyrovnať postupne Farkašovským, Lemešánim, či Hamrákom, no hostia odolali a do kabín išli s jednogólovým vedením. V záverečnej tretine sa domáci hokejisti snažili vyrovnať, no narážali na veľmi dobrú defenzívu Dukly. Vyrovnať najskôr mohol Farkašovský, jeho zakončenie však nemalo potrebnú razanciu. Dukla veľmi dobre bránila a nakoniec si jednogólové vedenie udržala až do konca. V záverečných sekundách ešte mohol vyrovnať pri power play Gurčík, jeho zakončenie však gólom neskončilo a Dukla si tak zo Spiša odváža cenné víťazstvo.