Nešťastná prehra Dukly, utorok v Prešove

Hokejisti HK Dukla Michalovce nestačili v zápase 3. kola prvoligovej nadstavby na Senicu, ktorej podľahli na domácom ľade 4:5 po samostatných nájazdoch. Dukla mala zápas veľmi dobre rozohraný, ešte niekoľko minút pred koncom viedla 4:2. Hosťom sa však podarilo tri minúty pred koncom vyrovnať a v samostatných nájazdoch už ich hráči kraľovali, keď premenili všetky tri nájazdy. Prvoligová nadstavba pokračuje v zrýchlenom tempe už v utorok, keď Dukla cestuje do Prešova. Doma sa zverenci trénera Branislava Okuliara predstavia opäť v piatok 17.12, keď o 17.00 privítajú Topoľčany.

Nevie si to vysvetliť

Hokejisti Dukly viedli po dvoch tretinách 4:2 a ešte do 50. minúty držali zápas pevne v rukách. Potom však dvakrát inkasovali a hostia sa tak dostali na koňa. Domácim hráčom sa už druhýkrát v rade „podarilo“ stratiť v závere dvojgólové vedenie, keď podobný scenár malo aj ich posledné domáce stretnutie proti Topoľčanom. To, však nakoniec v trestných strieľaniach dotiahli do víťazného konca, teraz sa šťastie usmialo na súpera. „Neviem si to vysvetliť. Do 50. minúty sme boli lepším družstvom a zápas mali pod kontrolou. Potom sme však urobili dve obrovské chyby, po ktorých sme inkasovali. Samostatné nájazdy sú už len lotéria, súper premenil všetky tri, takže klobúk dole,“ povedal po zápase zjavne rozladený kormidelník domácich Branislav Okuliar.

Tri premenené nájazdy prekvapili aj trénera

Naproti domácemu kormidelníkovi, lodivod Senice Peter Klečko žiaril po stretnutí spokojnosťou. Jeho hráči, totiž vyhrali stratený zápas, v ktorom ako sám povedal, neboli lepší, ale šťastnejší. "Prvé dve tretiny sme hrali naozaj zle. Súper nás trestal za chyby, ktoré by sme nemali robiť. V poslednej časti sa nám podarilo vyrovnať a dostať zápas do predlženia. Pri samostatných nájazdoch som ani ja sám neveril, že všetky tri premeníme. Bolo to pre mňa prekvapenie," zhodnotil stretnutie tréner Senice, ktorého víťazstvo náramne tešilo. "Samozrejme, že víťazstvo ma teší. Michalovce majú výborné, skúsené družstvo, ktoré doma často neprehráva. Sme radi aj za takéto víťazstvo a body z tohto ľadu majú pre mňa obrovskú cenu," dodal ešte Peter Klečko, ktorý zo svojim tímom triumfoval v Michalovciach aj po druhýkrát. Prvýkrát sa mu to podarilo ešte v 11. kole základnej časti, keď tu jeho zverenci zvíťazili 5:3.

Utorok v Prešove, piatok doma s Topoľčanmi

Nadstavbová časť prvej ligy pokračuje zrýchleným tempom už zajtra (utorok). Dukla v ďalšom kole cestuje do neďalekého Prešova, ktorý naposledy triumfoval v Liptovskom Mikuláši (2:5). Doma sa zverenci trénera Okuliara predstavia opäť v piatok, keď o 17.00 privítajú na svojom ľade celok Topoľčian. Náročný týždeň zakončia v nedeľu, keď je na programe predohrávke 8. kola, v ktorom cestuje Dukla do Spišskej Novej Vsi.

Tabuľka play off 1-10