Iuventa triumfovala v Jindřichovom Hradci

Hráčky Iuventy Michalovce triumfovali v zápase 13. kola spoločnej slovensko - českej interligy WHIL na palubovke Jindřichovho Hradca 27:18, keď po polčase viedli 11:8. Zverenky trénera Józsefa Vuru sa za riekou Moravou predstavia aj o týždeň, ich súperom bude v nedeľu 18. decembra Most. Pre Zemplínčanky sa však povinnosti v roku 2011 týmto súbojom nekončia, medzi sviatkami ich totiž v Partizánskom čaká vystúpenie na finálovom turnaji Slovenského pohára.

Skóre zápasu otvorila domáca Bubenková, na ktorej presnú trefu nadviazala aj Krupicová a tak Hradec viedol po 4. minútach 2:0. Až potom sa presadila aj Iuventa, keď v 6. minúte znižovala na 2:1 Szollosiová. Následne sa dvakrát presadila Krupicová a na druhej strane premenila sedmičku Bachyrievová. Domáce hráčky tak viedli v 10. minúte 4:2. Iuventa však odpovedala šesťgólovou šnúrou a v 20. minúte po presnom zásahu Bachyrievovej viedli zverenky trénera Vuru 8:4. Jedenásťminútové čakanie na domáci gól prelomila až v 21. minúte Matoušková, ktorá korigovala na 5:8. Hráčky Iuventy si trojgólové vedenie udržali až do konca prvého polčasu, ktorého skóre uzavrela Matoušková presnou trefou na 8:11.

Ani v druhom polčase nepustila Iuventa zápas zo svojich rúk. Domáce hráčky sa síce snažili niečo so zápasom urobiť, no Michalovčanky naďalej kontrolovali priebeh hry. V 38. minúte upravovala Trehubovová na 10:15. Domácim hráčkam sa síce dvoma gólmi podarilo znížiť na rozdiel troch gólov, no to bolo poslednýkrát, čo sa k Iuvente priblížili. Iuventa udrela gólmi Tregubovovej, Wollingerovej a Horňákovej a rázom bol stav skóre 12:18 v prospech slovenského majstra. Hráčky Jindřichovho Hradca potom znížili na  15:19, no Horňáková dvoma presnými zásahmi za sebou definitívne zlomila odpor súpera. Následne sa zápas už len dohrával a Iuventa si vypracovala deväťgólové vedenie, ktoré si udržala až do konca. Domáci Matoušková v posledných sekundách už len korigovala konečný výsledok na 18:27 v prospech Iuventy, ktorá si tak z Čiech odváža dva body.

J. Hradec - Michalovce 18:27 (8:11)

Pok. hody: 2/1 - 5/3, vylúčené: 2 - 5, rozhodovali: Halada a Pavlát  - 210 divákov.

TJ HÁZENÁ: Bezpalcová Davidová - Stará, Horečková, Kohoutová 2, Matoušková 4, Zbožínková 4, Markesová 2, Bubeníková 1, Krupicová 5/1, Jonová.

IUVENTA: Gubiková, Kudročová - Bachyrievová 6/3, Bačíková, Geričová, Szollosiová 7, Kovaličková, Horňáková 4, Tobiašová, Hvostaľová, Wollingerová 1, Rebičová 1, Trehubová 8.

Najbližší program: dohrávka 11. kola WHIL (nedeľa 18. decembra o 17.00 hod.): Most - IUVENTA, semifinále Slovenského pohára (streda 28. decembra 2011 o 18.00 hod. v Partizánskom): IUVENTA - Šaľa, 14. kolo WHIL (nedeľa 8. januára 2012 o 17.00 hod.): UDHK Nitra - IUVENTA, 15. kolo (sobota 14. januára 2012 o 17.30 hod.): IUVENTA - Písek.

Zvyšné výsledky 13. kola: Most - Olomouc 26:23 (15:10), Veselí n/M. - Šaľa 23:17 (10:11), Písek - Zlín :39 29 (19:15). Nedeľa 11.12.2011: Senec - Partizánske. Stretnutie UDHK NItra - Poruba odložili.

Zdroj: Iuventa Michalovce