Orli sa rozlúčili vysokou výhrou

Basketbalisti 1. BK Michalovce v poslednom zápase jesennej časti porazili na vlastnej palubovke celok EILAT Prešov vysoko 97:41. Týmto víťazstvom si tak zabezpečili prvé miesto po jesennej časti. Keďže v zápase posledného kola majú Orli voľno, ďalší súťažný zápas odohrajú až 14. januára, keď na domácej palubovke privítajú Kovohuty Krompachy.

1.BK Michalovce - EILAT Prešov 97:41 (54:20), štvrtiny: 27:8, 27:12, 22:12, 21:9

1. BK: Šimko 18, Novakovský, Mižák 17, Rakovský R. 22 (5/3 trojky), Šanta 15 (1/3), Mitterpák V. 9, Maškulík 12, Jäger 4

EILAT: Gáll 11 (1/3 trojky), Harčar 3 (1/3), Kalinka, Kancír 5, Makovický 4, Ondrija, Oravec, Papp 10, Seman 8, Zapotocký

Orli začali svoj posledný jesenný zápas veľmi dobre a v 4. minúte viedli po aktivite Šimka 10:6. Ich náskok v prvej štvrtine stále narastal v 5. minúte po trojke R. Rakovského už viedli 15:8. Hostia už v 6. minúte mali na svojom konte 5 faulov, čo bola voda na mlyn pre Orlov. Do konca prvej štvrtiny ich náskok narástol na 27:8, keď tento stav pečatil v posledných sekundách V. Mitterpák. Druhú štvrtinu začali domáci basketbalisti vynikajúco. V 14. minúte viedli po ďalšej trojke R. Rakovského už 40:10. Ani pri tomto náskoku Orli nepustili súperovi uzdu a do konca prvého polčasu ich narástol na 54:20.

V druhom dejstve Orli pokračovali vo svojej hre a ich náskok každou minútou narastal. Skóre druhého polčasu otvoril presným zásahom Šimko. V 28. minúte po koši Maškulíka už bolo 74:30. Do konca tretej štvrtiny sa ešte presadil Jäger a v posledných sekundách aj Gáll zo strany hostí. V poslednej štvrtine už domáci basketbalisti v pohode dokráčali k ďalším dvom bodov. Aj keď sa im napriek snahe nepodarilo streliť stý bod, v tomto zápase nezostali dlžný svojej povesto a po dobrom výkone vyprevadili hostí domov s vysokou prehrou 97:41.

Uverejnené: 10.12.2011 17:38:33