Hc winLand s druhou domácou prehrou

Hádzanári Hc winLand Michalovce nestačili v zápase 3. kola extraligovej nadstavby na domácej palubovke na doterajšieho extraligového lídra Nové Zámky, ktorým podľahli 24:31. Nové Zámky tak pripravili winLandu druhú domácu prehru v tejto sezóne. Prvý polčas ešte Michalovčania bojovnosťou zvládli, no v druhej časti už hostia kontrolovali priebeh hry a zaslúžene si domov odviezli dva body. Na Hc winLand čaká v jesennej časti ešte jeden zápas, ktorý absolvujú v sobotu 10.12. v Hlohovci. Týmto zápasom ukončia zverenci trénera Jana mimoriadne úspešnú jesennú časť.

Hc winLand Michalovce - Štart Nové Zámky 24:31 (16:15)

Pok. hody: 7/5 – 2/2. Vylúčení: 2-6. Rozhodovali: Daňo, Sabol. Divákov: 850.

Michalovce: Bumbera, Kolpak, Popčák – Kučer, Kollár, Pilník 3, Frajkor 5, Holdoš, Huňady, Babjak, Gamrát 6, Orlovský 6/3, Miňo, Čorej 2, Tibulevyč 2.

Nové Zámky: Šuba, Fabián - Rábek 7/2, Hustý 2, Straka 4, Mikéci 4, Bakoš 1, Szapu, Šeben, Sivák, Kurka 3, T. Stráňovský 4, Kleis 4, Túma 2.

Zápas začali lepšie hostia, ktorí hlavne vďaka strelecky indisponovanému Rábekovi viedli v 5. minúte 0:4. Až potom sa presadil winLand, keď hosťujúcu obranu prekvapil Pilník. Nové Zámky však naďalej pokračovali vo svojej hre a v 9. minúte sa po góle strelca Rábeka ujali vedenia 2:7. Michalovčania však kontrovali troma gólmi a v 12. minúte po presnom zásahu Frajkora už bol stav iba 5:7. V ďalších minútach sa obidve družstvá ťahali o každý jeden gól. V 22. minúte viedli Nové Zámky po presnej strele Túmu už 9:13. Ešte v 27. minúte bol stav po góle Kúrku 13:15, no záver vyšiel lepšie Michalovciam. Hostia už ďalší gól v prvom dejstve nepridali a po trojgólovej šnúre winLandu bol stav po prvom polčase 16:15.

Skóre druhého polčasu síce otvoril zo sedemetrového hodu Orlovský, no hostia kontrovali presnými zásahmi Kleisa a Rábeka. Vyrovnali tak na 17:17 a od tejto doby už nepustili zápas zo svojich rúk. WinLandu sa prestalo dariť v útoku, keď ich brankár hostí Fabián privádzal doslova do zúfalstva. Na druhej strane deň nemali michalovskí golmani. Nové Zámky postupne naťahovali svoje vedenie a v 52. minúte už viedli po góle Hustého 20:28. Takýto gólová rozdiel si udržali až do konca zápasu a z Michaloviec si tak zaslúžene odniesli dva body.

Ostatné výsledky 3. Kola extraligovej nadstavby:

A. Skupina: 1. MHK Košice - Tatran Prešov 32:39 (13:19). Voľno mal Hlohovec.

B. Skupina: ŠKP Bratislava - MŠK Považská Bystrica 27:29 (13:16). Voľno mali Topoľčany.

Ďalší program Hc winLand: 4. kolo: Sobota 10.12. Hlohovec - Michalovce.

Uverejnené: 07.12.2011 21:57:21