Basketbalisti 1. BK Michalovce rozdrvili rezervu Sabinova

V 10.kole II. basketbalovej ligy skupina Východ privítali basketbalisti 1. BK Michalovce na domácej palubovke posledné družstvo tabuľky Sabinov ´B´. Hostia pricestovali len piati a už od začiatku bolo jasné, že to nebude náročný zápas a otázkou ostávalo len rozdiel konečného skóre. Domáci vzali zápas ako dobrý tréning a poľahky zvíťazili. Najbližší domáci zápas odohrajú orli už vo štvrtok 8.12.2011 o 19:30 s družstvom EILAT Prešov v telocvični GPH. Toto stretnutie bude zároveň ich posledným v jesennej časti.

1.BK Michalovce – Sabinov ´B´ 118:40 (70:13)

Body a zostava: V.Mitterpák 29 (3/5 trojky), T.Mižák 25 (1/2), Maškulík 19, Šimko 18, B.Šanta 13 (3/6), L.Jäger 10 (2/4), S.Novakovský 4, D.Vaníček, R.Rakovský

Zisky: Mižák 10, V.Mitterpák 7, Šimko, Vaníček, Maškulík po 4

Doskoky: Šimko 9, Šanta 7

Asistencie: Mižák 8, V.Mitterpák 7, Šimko 6, R.Rakovský 5

Orli začali zápas veľmi dobre v 6. minúte viedli po koši Mižáka 17:2. Do konca prvej štvrtiny ich náskok narástol na 29:2, aj to nevyužili niekotoré dobré príležitosti na strelenie koša. Hostia, ktorí na zápas pricestovali iba piati sa teda v prvej štvrtine zmohli na strelenie iba jedného koša. Aj v druhej štvrtine pokračovali Orli vo svojej hre, keď vychádzali z pozornej obrany a presnými košmi trestali každú jednu chybu súpera. V 13. minúte viedli po presnom zásahu Šantu už 38:4. Aj v ďalších minútach ich náskok narastal a do polčasu viedli Orli o päťdesiatsedem bodov 70:13. Ani v druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Domáci basketbalisti pokračovali vo svojej hre a už v tretej štvrtine dosiahli stý bod, keď sa trojkou presadil Šanta. V poslednej časti dal tréner Roman Rakovský príležitosť všetkým hráčom, čo mal na lavičke, ale Orli aj tak dokráčali k najvyššej výhre v tejto sezóne, keď zvíťazili 118:40.

Zdroj: 1. bk michalovce

Uverejnené: 04.12.2011 14:55:25