Desaťgólová prehra Iuventy

Desaťgólovou prehrou sa skončil šláger 12. kola WHIL medzi Iuventou Michalovce a Veselím nad Moravou, ktorý skončil porážkou slovenského majstra 23:33 (10:16). Hádzanárky michalovskej Iuventy budú najbližšie v akcii už v stredu, keď sa vo štvrťfinále Slovenského pohára predstavia na palubovke Banskej Bystrice. Ich program vo WHIL bude v roku 2O11 ešte pozostávať z dvoch vystúpení za riekou Moravou, o týždeň hrá Iuventa v Jindřichovom Hradci, o dva týždne cestujú Zemplínčanky do Mostu.

Úvod zápasu vyšiel lepšie Iuvente, ktorá sa po rýchlych góloch Hollej a Bachyrievovej ujala vedenia 2:0. Až v 6. minúte prišiel prvý presný zásah Veselí, keď sa presadila Fleková. Následne odpovedala gólom Hollá a Iuventa opäť viedla dvojgólovým rozdielom 3:1. Ďalšiu šesťminútovka však domáce hráčky prehrali 1:6 a tréner Vura musel zareagovať oddychovým časom. Ani ten však jeho zverenkám nepomohol. Hostky kontrolovali priebeh hry a do polčasu viedli o šesť gólov 10:16.

Ani v druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Veselí opäť kontrolovalo priebeh hry a domáce hráčky nepustilo do toho, aby sa k nim gólovo priblížili. V 37. minúte Iuventa znížila po presných zásahoch Bachyrievovej a Trehubovej na 14:21, no Veselí okamžite odpovedalo dvoma gólmi. Následne sa Iuventa presadila opäť dvakrát po góloch Kovaličkovej a Szollosiovej, no český majster opäť odpovedal rovnakou mincou a 44. minúte svietil stav 16:25. Tento náskok si hráčky Veselí udržiavali až do konca zápasu. Iuvente sa na sedem gólový rozdiel podarilo priblížiť ešte raz, keď po presnom zásahu Bachyrievovej  bol v 46. minúte stav 18:25, no Tomečková dvoma premenenými sedmičkami definitívne zlomila odpor Iuventy. V 57. minúte po góle michalovskej odchovankyne Drotárovej bol rozdiel v skóre už desaťgólový, keď Michalovčanky prehrávali 20:30. Desaťgólový rozdiel ostal až do konca zápasu a tak Veselí pripravilo Iuvente prvú domácu prehru v tejto sezóne. Treba povedať, že český majster vyhral úplne zaslúžene a dokázal, že v súčasnosti je najlepším celkom v celej interlige.

Michalovce - Veselí nad Moravou 23:33 (10:16)

Pok. hody: 4/3 - 7/5, vylúčené: 3 - 3, rozhodovali: Baďura a Ondogrecula  - 1100 divákov.

IUVENTA: Gubiková, Kudročová - Bachyrievová 5/3, Bačíková 1, Geričová, Szollosiová 4, Polláková 1, Kovaličková 2, Hollá 2, Horňáková 1, Tobiašová 3, Hvostaľová 1, Wollingerová, Rebičová 1, Trehubová 2.

HC BRITTERM: Černá, Benedíková, Zvoničová - Rajnohová 3, Kratochvílová, Drotárová 4, Jandásková, Vinklárková, Viniatinská, Tomečková 8/5, Chmelářová 2, Fleková 4, Kočí 3, Súkenníková 6, Nevařilová 3.

Najbližší program: štvrťfinále Slovenského pohára (streda 7. decembra 2011): Banská Bystrica - IUVENTA, 13. kolo WHIL (sobota 10. decembra 2011 o 18.00 hod.): J. Hradec - IUVENTA, 11. kolo WHIL (nedeľa 18. decembra o 18.00 hod.): Most - IUVENTA.

Zvyšné výsledky 12. kola: Poruba - J. Hradec 39:17 (21:8), Šaľa - Most 23:17 (14:9). Nedeľa 4.12.: Partizánske - Písek, Slavia Praha - Senec, Zlín - UDHK Nitra.