Dukla si zo Záhoria vezie tri body

Hokejisti HK Dukla Michalovce zvíťazili v zápase 23. kola I. hokejovej ligy na ľade Senice 4:2. O jej presné zásahy sa podelili dvakrát Paľovčík, raz Kovaľ a skóre zápasu pečatil počas power - play Drotár. Zverenci trénera Okuliara si tak na svoje konto pripísali tretie víťazstvo v rade. V piatkovom 24. kole majú voľno, najbližšie sa predstavia v utorok 29.11., keď  o 17.00 privítajú na domácom ľade Topoľčany.

HC Dukla Senica - HK Dukla Michalovce  2:4 ( 0:0, 1:3, 1:1 )

Góly: 28.Méry (Salajka) pres/1, 45.Vaškovič (Hreus, Mikušovič) pres/1 - 23.Kovaľ (Minčák, Gašpar), 28.Paľovčík (Drotár, Slovák), 31.Paľovčík, 60. Drotár (Paľovčík).

Vylúčení: 4:4. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Fridrich - Výleta, Otrubčák. Divákov: 433.

Senica: Kristín - Škápik, Lezo, Salajka, Reissmüller, Holiga, Ondrovič, Pavešic, Král - Vaškovič, Hreus, Mikušovič - Méry, Šimek, Mikolášek - Lantoš, Šúrek, Šebesta - Cibulka, Michalica, Tonhauser.

Michalovce: Kotvan - Žemba, Mucha, Hančák, Šeliga, Kadlubiak, Boržik, Petruňa - Pavličko, Gašpar, Minčák - Slovák, Palovčík, Drotár - Kovaľ, Fajčák, Meidl.

Miloš Paľovčík okrem dvoch gólov pridal aj jednu asistenciu

Michalovčania cestovali na zápas proti Senici bez košických juniorov (Halás, Boltun), ktorý museli ostať k dispozícii materskému klubu. V prvej tretine sa hral hokej založený skôr na obranách, obe družstvá čakali na chybu súpera. Domáci hokejisti získali v 11.minúte výhodu presilovej hry, keď bol michalovský zadák Hančák vylúčený za filmovanie. Presilovku však Senica nevyužila a hneď po návrate Hančáka na ľad, dostali rovnakú výhodu aj hostia, keď na trestnú lavicu putoval Šimek. Zverenci trénera Okuliara však početnú výhodu nevyužili. Rovnakú možnosť na skórovanie získala Dukla Michalovce opäť v 19.minúte, potom čo na trestnú lavicu putoval zase Šimek, no opäť ju jej hráči nevyužili. Prvý gól v zápase zaznamenali hostia. V 22.minúte sa po spolupráci prvého útoku dostal k zakončeniu Kovaľ a ten otvoril skóre zápasu medzi siedmim a šiestim tímom tabuľky. V 26.minúte putoval na trestnú lavicu Meidl a jeho vylúčenie využil Méry na vyrovnanie. Streleckú prevahu v druhej tretine využili Michalovce na ďalšie dva góly. V 28.minúte strelil ich vedúci gól Paľovčík. Ten istý hráč pridal o dve minúty svoj ďalší presný zásah a zverenci trénera Okuliara tak viedli 3:1. Na začiatku tretej časti putoval na trestnú lavicu Kadlubiak a jeho vylúčenia expresne využila Senica na zníženie. Po prihrávke Hreusa sa totiž presadil Vaškovič. Domácim hráčom dal kontaktný gól krídla, no vyrovnať sa im nepodarilo. V poslednej minúte pri power – play domácich pečatil Drotár gólom do prázdnej bránky výhru Michaloviec na 4:2.

Ďalší program Dukly: 24.kolo: Voľno. 25.kolo: Utorok 29.11.2011 o 17.00 HK Dukla Michalovce - HC Topoľčany. 26.kolo: Piatok 02.12.2011 HC 46 Bardejov - HK Dukla Michalovce.