Úspešný víkend 1. BK-D Michalovce

Basketbalistky 1. BK-D Michalovce, ktoré účinkujú v II. lige skupina Východ mali veľmi úspešný víkend. Najprv ich juniorky, ktoré hrajú takisto túto ligu získali prvé body v súťaži, keď po výsledku 59:47 triumfovali na palubovke Unionu Košice. V nedeľu bolo úspešné aj - družstvo, ktoré doma zdolalo Starú Ľubovňu 73:42.

Union Košice ( ž)- 1.BK D Michalovce (j)   47: 59

Strelci- Michalovce: Pražmová 16,Harmanová 12, Regendová 9 plus( 10 doskokov a 14 ziskov ...) a Ďuríková  9.

Tréner tímu Ladislav Janošov: "Úspešný basketbalový víkend  predznamenalo už stretnutie  našich junioriek, ktoré štartujú v 2.lige a ktoré na pôde  ženského družstva Union Košice prvykrát v súťaži uspeli  a zvíťazili  59 : 47. Výborný výkon podala  v tomto stretnutí Regendová, ktorej iba jeden strelený bod naviac chýbal k zisku tak ceneného triple double , keď okrem  9 bodov, získala 10 doskokov a 14 ziskov."

1.BK D Michalovce (ž) – Stará Ľubovňa (ž) 73:42   ( štvrtiny - 15:10, 19:14, 21:6, 18:12)

Strelci Michalovce: Jurášková 26, Vajková 15, Priščáková 10, Regendová 9, P. Vargová 5, Borková 4, Ďuríková 2, Lipková 2, V. Vargová, Mrázová.

Doskoky: Veronika Vargová 9, Patrícia Vargová 9, Regendová 8

Zisky: Priščáková a Jurášková po 8, Regendová 5

Tréner tímu Ladislav Janošov: "V našom družstve nemohli nastúpiť  odcestované Fiedlerová, Oláhová  i Maľuková a zo zdravotných dôvodov, ani Terezková a Nagyová. Napriek tomuto určite silnému oslabeniu,  bol zápas ako tak vyrovnaný len do polčasu a potom už naše dievčatá nedali súperovi šancu pomýšľať na úspech. Domáce družstvo v tomto období hrá naozaj v pohode, zaujímavý, ľúbivý basketbal a má dostatočne široký káder umocnený kvalitou, kde na každý  post máme dve, tri kvalitné hráčky. Prvá štvrtina  (15:10), bola pomerne vyrovnaná a naše dievčatá v základnej zostave Lipková, Priščáková, Jurášková, Veronika a Patrícia Vargová  sa  síce rozbiehali trocha pomalšie, ale Jurášková dala tri koše za sebou, takže súper sa musel na ňu viac sústrediť a tak v ďalšej štvrtine sa už začali presadzovať aj ostatné hráčky. Druhú štvrtinu vyhrali naše o 5 bodov  - polčas 34: 24. Po polčase nastúpilo naše družstvo znova v základnej zostave Lipková, Priščáková, Jurášková, Veronika a Patrícia Vargová, ktoré v štvrtine doplňali  striedaním Regendová a Vajková a hlavne zlepšenou obranou natiahli skóre na rozdiel 25 bodov v náš prospech. Niektoré akcie nášho družstva boli naozaj ukážkové, na jeden dotyk a aj keď nie všetky skončili v koši, určite sa  divákom páčili. Naše družstvo natiahlo postupne  skóre až na rozdiel  vyše 30 bodov  a posledné štyri minúty , ktoré dohrávali Ďuríková,  Vajková,  Mrázová, Regendová  a Borková, nedovolilo dať súperkam ani koš, pričom naše dievčatá dali v tom čase 10 bodov ( Vajková dve trojky )."

Uverejnené: 20.11.2011 22:09:30